„Letnie spotkania przy winie” na zamku w Dębnie
access_time 2019-07-24 03:29:00
Zbliża się kolejny odcinek cyklu „Kwartalnych Spotkań przy Napojach” w Muzeum Zamek w Dębnie. W niedzielę, 4 sierpnia muzeum zaprasza na spotkanie z muzyką oraz dziełami ceramiki i szkła. Początek „Letniego Spotkania przy Winie” o godzinie 17.00.

Dębińskiej publiczności zaprezentuje się trio smyczkowe Bohema Trio. Sami mówią o sobie: – Jesteśmy profesjonalnym triem smyczkowym, kochamy muzykę i pragniemy się nią dzielić dając ludziom radość. Muzycy występują w składzie: Jagoda Prucnal (skrzypce), Anna Prucnal (skrzypce), Jacek Podgórski (wiolonczela).

Drugim elementem spotkania będzie wernisaż wystawy „Ceramika i szkło”. Eksponaty według projektów Nadziei Kowalow i Wiesława Sawczuka wykonane zostały w Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego Kamionka w Łysej Górze. Ekspozycja będzie czynna do 29 września br.

Dębińskie spotkania przy napojach na stałe wpisały się w krajobraz kulturalny regionu brzeskiego. Aktywizują one społeczność lokalną wspólnymi działaniami kulturalnymi. Na każdym spotkaniu odbywają się koncerty, wystawy, prezentacje innych dziedzin artystycznych. Każde kończy się degustacją przypisanych porą roku napojów.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Komentarze...