Maciej Gładysz i Franek Liszka na podium serii Rok Cup Poland
access_time 2019-07-29 04:08:00
W dniach 26-27 lipca odbyła się V runda serii Rok Cup Poland. Na torze w Bydgoszczy startowali również nasi młodzi kierowcy kartingowi – członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów, działającego w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów – Franciszek Liszka, Maciej Gładysz, Rafael Gwizdak i Błażej Rożkowicz.

Zdecydowanym zwycięzcą okazał się Maciej Gładysz, który wygrał zarówno czasówki, biegi kwalifikacyjne, przedfinały oraz finał. Świetną formą wykazał się także Franciszek Liszka, który w kwalifikacjach zajął siódmą pozycję, w biegach kwalifikacyjnych 3 i 4 miejsce, przedfinał zakończył na 3 pozycji, a w finale zajął 2 miejsce. Natomiast Rafael Gwizdak w kwalifikacjach zajął 17 pozycję, w biegach kwalifikacyjnych 16 i 14 pozycję, przedfinał ukończył na 15 miejscu, a w finale przyjechał na 16 pozycji. W klasyfikacji drużynowej tarnowscy zawodnicy zdobyli pierwsze miejsce.

Z kolei w klasyfikacji generalnej całego sezonu Maciej Gładysz zajął 1 miejsce, Franciszek Liszka zdobył 6 lokatę, a Rafael Gwizdak 17 pozycję. W klasyfikacji drużynowej sezonu tarnowianie zajmują 3 miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentował się również nasz najmłodszy zawodnik, debiutant Błażej Rożkowicz, który występował w kategorii Baby Rok. W kwalifikacjach uzyskał 19 czas. W biegach kwalifikacyjnych przyjechał kolejno na 19 i 16 pozycji. W przedfinale zajął 10 miejsce, a w finale przyjechał na 16 pozycji. W klasyfikacji generalnej całych zawodów zajął 14 miejsce.

Kolejna runda serii Rok Cup Poland odbędzie się w dniach od 31 sierpnia do 1 września na torze w Poznaniu.