Chatka Włóczykija doceniona w konkursie "Na wsi najlepiej"
access_time 2019-08-13 06:08:00
"Chatka Włóczykija" - gospodarstwo agroturystyczne Adama Garncarka z Jamnej zajęło trzecie miejsce w konkursie "Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”.

Konkurs po raz drugi zorganizowała Polska Organizacja Turystyczna. Jego celem jest wyłonienie dwunastu najciekawszych miejsc i atrakcji związanych z turystyką wiejską. 

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono aż 169 obiektów związanych z polską turystyką wiejską. Kapituła brała pod uwagę jakość oferty turystycznej, jej innowacyjność, dostępność oraz powiązanie z kulturowymi i naturalnymi zasobami wsi. Wybrano czterech zwycięzców w poszczególnych kategoriach i pozostałych ośmiu laureatów konkursu.

- Polska wieś może zaoferować delikatesy pod każdym względem. Bogactwo kulturowe, bogactwo etniczne tych różnych narodów, które wśród nas, Polaków przez wieki mieszkały: Tatarów, Żydów, Niemców, Holendrów, Rosjan, Litwinów. To wszystko odcisnęło piętno na naszej regionalnej kuchni w sensie smaków, aromatów, sposobu przyrządzania – podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski dodając, że w połączeniu z naturalnymi metodami produkcji, zróżnicowanym krajobrazem oraz cennym dziedzictwem kulinarnym wieś jest coraz bardziej atrakcyjna jako obszar do rozwoju turystyki i wypoczynku.

- To wyróżnienie jest efektem pracy zbiorowej wielu osób, którzy wraz z nami współtworzą to miejsce, aby każdy kto do nas przyjedzie, czuł się dobrze.- mówi Adam Garncarek. Chatka Włóczykija zdobyła trzecie miejsce w kategorii "Wypoczynek na wsi". Pełna lista półfinalistów oraz szczegóły związane z konkursem dostępne są na stronie: nawsinajlepiej.polska.travel

Komentarze...