Turniej Czterech Narodów pierwszą dużą imprezą w Arenie Tarnów
access_time 2019-08-19 05:01:00
Pod koniec roku, w tradycyjnym terminie między świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem, w Tarnowie rozegrany zostanie Turniej Czterech Narodów w piłce ręcznej mężczyzn. Będzie to pierwsza duża impreza sportowa odbywająca się w hali Tarnów Arena.

Oprócz reprezentacji Polski w tarnowskim turnieju wystąpią drużyny Egiptu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a stawkę najprawdopodobniej uzupełni „siódemka” Rumunii. Decyzja o organizacji w Tarnów Arenie Turnieju Czterech Narodów zapadła podczas wizyty w Tarnowie przedstawicieli Związku Piłki Ręcznej w Polsce: pierwszego wiceprezesa zarządu ds. finansowych i organizacyjnych, Henryka Szczepańskiego oraz Damiana Drobika, Moniki Listkiewicz i Grzegorza Gutkowskiego.

- Chcemy pokazać, że jesteśmy zainteresowani, żeby wszyscy ci, którzy stawiają na naszą dyscyplinę sportu i przekazują środki na powstawanie hal, mieli kontakt z piłką ręczną w najlepszym wydaniu – mówił Henryk Szczepański.

Po wizycie w mościckiej hali przedstawiciele ZPRP przedstawili swoje uwagi dotyczące różnych elementów obiektu istotnych przy planowaniu imprez sportowych, m.in. dotyczące ułatwień i wymagań przy telewizyjnych transmisjach imprez. Halę, jej konstrukcję oraz funkcjonalność ocenili bardzo pozytywnie.

Ze strony prezesa Szczepańskiego padła również propozycja, aby w przyszłym roku w Tarnowie zorganizowana została kursokonferencja sędziów i delegatów szczebla centralnego Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

W Tarnów Arenie umiejscowione będą pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Dodatkowo, na potrzeby treningów, halę o wymiarach 32.92 x 48.07 m podzielić będzie można kotarami grodzącymi na trzy odrębne boiska. Na zapleczu obiektu znajdować będzie się dziesięć szatni z sanitariatami, pomieszczenia dla sędziów, trenerów i delegata sportowego oraz pokój kontroli antydopingowej. Odrębną częścią Tarnów Areny będzie centrum odnowy biologicznej, w skład którego wchodzić będą w pełni wyposażone: siłownia, pomieszczenie do rehabilitacji oraz zespół saunowy. Hala dysponowała będzie także salą konferencyjną, zapleczem biurowym oraz pomieszczeniami przeznaczonymi na cele małej gastronomii. Zasiąść będzie w niej mogło blisko 4300 widzów: 3576 miejsc na trybunach stałych oraz 720 na trybunach rozkładanych.

Związkowcy odwiedzili też Centrum Wypoczynku i Rekreacji "Kantoria", a po jej obejrzeniu obiecali pomoc w zorganizowaniu tam turnieju w piłce ręcznej plażowej.

Komentarze...