Tarnowscy piłkarze ręczni grają pod szyldem Grupy Azoty. W środę polegli w Zabrzu
access_time 2019-08-16 12:39:00
Po kilku sezonach gry jako SPR Tarnów, szczypiorniści zmienili nazwę. W rozgrywkach PGNiG Superligi i Pucharze Polski będą występować pod szyldem Grupy Azoty Tarnów. Mecze tarnowskich piłkarzy ręcznych będą biletowane. 23 sierpnia ruszy sprzedaż karnetów.

– Jesteśmy niezwykle dumni, że będziemy reprezentować Tarnów w polskiej ekstraklasie piłki ręcznej pod szyldem największej firmy z naszego miasta i regionu – mówi Krzysztof Mogielnicki, dyrektor sportowy klubu. - To jeden z elementów umowy sponsorskiej, z której Główny Partner mógł skorzystać. – Z każdym rokiem zacieśniamy współpracę. Dzięki wsparciu tarnowskiego potentata chemicznego, możemy ze spokojem patrzeć w przyszłość i z najwyższą starannością przygotować się do rozgrywek PGNiG Superligi – podkreśla Mogielnicki.

Ceny karnetów i biletów w sezonie 2019/20

W tym sezonie szczypiorniści Grupy Azoty Tarnów będą rozgrywać mecze na hali sportowej "Tarnów Arena". Mecze będą biletowane. Sprzedaż karnetów na platformie Eventim ruszy 23 sierpnia. Będą one rozprowadzane według miejsc na nowej hali. W związku z tym, na pierwszych meczach sezonu, rozgrywane jeszcze na hali tarnowskiej PWSZ, nie będzie numerowanych miejsc. W pierwszym etapie sprzedaży klub uruchomi pulę 350 karnetów.

Ceny karnetów na wszystkie mecze Grupy Azoty Tarnów w PGNiG Superlidze i Pucharze Polski:

 • karnet normalny – 280 zł
 • karnet ulgowy – 200 zł (studenci, renciści, emeryci)
 • karnet dzieci – 130 zł (młodzież szkolna do 18. roku życia)
 • karnet VIP – 600 zł

Bilety na mecze Grupy Azoty Tarnów w PGNiG Superlidze i Pucharze Polski (za wyjątkiem PGE VIVE Kielce oraz Orlen Wisły Płock) będą kosztować:

 • normalny – 20 zł
 • ulgowy – 15 zł
 • dzieci (do 18. roku życia) – 10 zł
 • dzieci (do 7. roku życia) – wstęp wolny

Koszt biletów na mecze z PGE VIVE Kielce oraz Orlenem Wisłą Płock:

 • normalny – 30 zł
 • ulgowy – 25 zł
 • dzieci (do 18. roku życia) – 15 zł
 • dzieci (do 7. roku życia) – wstęp wolny.

W środowym spotkaniu sparingowym, grająca po raz pierwszy pod nazwą Grupa Azoty Tarnów, ekipa beniaminka PGNIG Superligi zmierzyła się w Zabrzu z tamtejszym NMC Górnikiem. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy zwyciężyli 37-19 (21-9).

Już w 14 min zabrzanie prowadzili 9-3, chwilę później przewaga podopiecznych trenera Marcina Lijewskiego wzrosła do dziesięciu bramek (13-3). W 25 min na tablicy pojawił się wynik 18-6 dla „siódemki” z Zabrza, która dwunastobramkową przewagę utrzymała do końca pierwszej połowy spotkania. Początek drugiej odsłony również należał do zabrzan, którzy po trafieniu Jana Czuwary wygrywali 26-11. Kolejne minuty były już bardziej wyrównane, ale w 57 min miejscowi powiększyli dzielący obie drużyny dystans do osiemnastu trafień (36-18). W końcówce oba zespoły dorzuciły jeszcze po jednym golu i mecz zakończył się osiemnastobramkową porażką naszej drużyny.

Grupa Azoty: Dawid Ciochoń, Grzegorz Barnaś, Patryk Małecki – Paulo Grozdek 4, Kacper Lazarowicz 4, Mindaugas Tarcijonas 4, Albert Sanek 3, Łukasz Kużdeba 2, Jakub Kowalik 1, Bartosz Niemiec 1, Wojciech Dadej, Michał Grabowski, Maksymilian Grzesik, Damian Misiewicz, Łukasz Nowak, Kamil Pedryc, Mateusz Wojdan. 

Fot. Archiwum

Komentarze...