Elektryczne hulajnogi i skutery już dostępne w Tarnowie
access_time 2019-08-19 12:14:00
Od dziś w Tarnowie można korzystać z elektrycznych hulajnóg i skuterów. Dwadzieścia hulajnóg i pięć skuterów stanęło na ulicy Wałowej. Jeśli tarnowianie będą zainteresowani takim środkiem transportu, elektrycznych pojazdów będzie więcej.

Zarówno skutery, jak i hulajnogi wypożyczać można na minuty. Wystarczy zainstalowana w telefonie aplikacja blinkee.city, która odpowiednio pokieruje użytkownika. W Tarnowie minuta jazdy hulajnogą kosztuje 49 groszy. Dodatkowo pobierana będzie opłata aktywacyjna w wysokości 2,50 zł. Za minutę podróżowania skuterem zapłacimy 69 groszy. W tym przypadku jednak operator nie przewidział opłaty startowej.

Pojazdy dostępne będą w tak zwanej strefie. Zarówno hulajnogą jak i skuterem można będzie poruszać się po całym mieście, ale wypożyczyć je i oddawać tylko w konkretnych miejscach. Strefa ukazana została na mapie w aplikacji.

Aby skorzystać z hulajnogi lub skutera, należy pobrać na smartfon dedykowaną aplikację, zainstalować ją, założyć konto i „związać” z nim kartę płatniczą. Konieczne jest także załączenie dokumentu tożsamości – prawa jazdy lub dowodu osobistego. Przy pomocy aplikacji będzie można zlokalizować pojazd znajdujący się najbliżej oraz dokonać jego rezerwacji.  - Czas bezpłatnej rezerwacji wynosi piętnaście minut. Jest to czas, aby zarejestrowany użytkownik dotarł do sprzętu – mówi Michał Rombalski, przedstawiciel firmy blinkee.city.

Hulajnogi i skutery dostępne będą przez całą dobę w sezonie wiosenno-letnio-jesiennym, a jeżeli pogoda pozwoli, to na tych pierwszych będzie można poruszać się przez cały rok. Skutery wyposażone zostały w dwa kaski i nakładki higieniczne na włosy. Pojazdy posiadają trzy biegi – skale jazdy. Ustawiając pierwszy bieg, pojedziemy maksymalnie 30 km/h. Na drugim biegu pojazd poruszać się może z prędkością do 38 km/h. Natomiast wciskając bieg numer trzy, osiągniemy maksymalną prędkość skutera, tj. do 45 km/h.

Na początek w Tarnowie pojawiło się dwadzieścia hulajnóg i pięć skuterów. O ile tarnowianie będą zainteresowani takim środkiem transportu, docelowo elektrycznych pojazdów może być więcej. A czy Wy jesteście zainteresowani? Będziecie korzystać z hulajnóg elektrycznych, czy zupełnie nie odpowiada Wam ta forma transportu? Weźcie udział w naszej sondzie, którą znajdziecie na głównej stronie portalu.

Fot. Paweł Topolski

Komentarze...