Policyjne patrole z Tarnowa i Brzeska w ogólnopolskiej czołówce
access_time 2019-09-16 13:33:00
Pod koniec ubiegłego tygodnia w Szkole Policji w Słupsku rozegrany został finał XXVI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Reprezentacja KWP Kraków, złożona z brzeskich i tarnowskich policjantów zajęła w konkursie drużynowym drugie miejsce w kraju.

Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” honorowym patronatem objął prezydent RP Andrzej Duda. W tym roku najlepszymi policjantami prewencji w Polsce okazali się funkcjonariusze z Białegostoku i to oni zdobyli Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej. Garnizon małopolski wystawił dwie drużyny, które wyłonione zostały, jak co roku, w drodze eliminacji. KPP Brzesko reprezentowali mł. asp. Krzysztof Gniadek i sierż. sztab. Paweł Witkowski (I miejsce w eliminacjach wojewódzkich), a KMP Tarnów - st. sierż. Piotr Solarz i sierż. Artur Kotlarz (III miejsce w eliminacjach wojewódzkich).

Podczas zawodów odbyło się pięć konkurencji. Funkcjonariusze z KPP Brzesko wygrali konkurencję „Strzelanie sytuacyjne”, natomiast policjanci z KMP Tarnów konkurencję „Stosowanie technik obezwładniania osób”. To w ogólnym rozrachunku konkursu drużynowego dało małopolskiej delegacji II miejsce w kraju. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej KMP Tarnów zajęło III miejsce. Tuż za nimi uplasowało się KPP Brzesko, zajmując IV miejsce. 

Fot. Policja

Komentarze...