Wojnicz otrzyma nową karetkę pogotowia. Podpisano umowę
access_time 2019-09-17 05:50:00
W Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie zakupu nowego ambulansu dla tarnowskiego pogotowia. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, trafi on do fili PSPR w Wojniczu. Umowę podpisała Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Środki pochodzą z ogólnopolskiego „Programu wymiany ambulansów”.

Umowa została podpisana w obecności starosty tarnowskiego Romana Łucarza oraz wicestarosty Jacka Hudymy. - Dziękuję Pani Minister Józefie Szczurek-Żelazko za to, iż Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie została uwzględniona w rządowym „Programie wymiany ambulansów” - mówił starosta tarnowski.

- „Program  wymiany ambulansów” jest kolejnym etapem reformy systemu ratownictwa medycznego - podkreśliła minister Józefa Szczurek-Żelazko. - Dążymy do tego, aby wyposażać stacje pogotowia ratunkowego w nowoczesne, profesjonalnie wyposażone karetki - dodaje wiceminister zdrowia. Jak zapowiedziała,  Ministerstwo Zdrowia w ramach programu ma zakupić 200 nowoczesnych karetek w całym kraju.

Umowa opiewa na kwotę 400 tys. zł. Dyrektor PSPR w Tarnowie Kazimiera Kunecka potwierdza, że zakupiona z tych środków karetka trafi do filii tarnowskiego pogotowia w Wojniczu. - To właśnie tam użytkujemy najbardziej wysłużony pojazd, który kwalifikuje się do wymiany - tłumaczy Kazimiera Kunecka.

Komentarze...