Miasto nagrodzone za program przeciwko grypie
access_time 2019-09-17 03:28:00
Tarnów otrzymał tytuł Super Lidera w konkursie „Samorządowy Lider Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy". Wyróżnienia przyznano samorządom, które podejmują działania, mające podnieść świadomość Polaków i ograniczyć medyczne, społeczne oraz gospodarcze skutki zachorowań na grypę. Statuetki wręczono w sejmowej Sali Kolumnowej.

Tarnów został wyróżniony za program przeciwko grypie, który jest realizowany przez Tarnów od 2006 roku. W tym czasie programem objęto ponad 18 tysięcy mieszkańców i przeznaczono na jego realizację ponad 546 tysięcy złotych. W tym roku przygotowano 60 tys. złotych na szczepienia zapobiegające grypie. Dzięki tym środkom szczepionki trafią do 1330 osób powyżej 60. roku życia. Osoby starsze stanowią jedną z grup populacyjnych, którym szczególnie zaleca się szczepienia przeciwko grypie sezonowej. Grupa ta obarczona jest największym ryzykiem ciężkiego przebiegu choroby i zgonu z powodu powikłań.

Konkurs „Samorządowy Lider Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy” zorganizowała fundacja „Nadzieja dla Zdrowia”. W tegorocznej edycji oprócz Tarnowa wśród wyróżnionych znalazły się m.in. takie miasta jak Wadowice oraz Mysłowice. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Statuetkę odebrali Wiesław Izworski, dyrektor Wydziału Zdrowia magistratu oraz Krystyna Mierzejewska, lekarka i radna tarnowskiej Rady Miejskiej.

Komentarze...