Remont Romanowicza. Szykujcie się na spore utrudnienia
access_time 2019-09-19 05:44:00
Do piątku, 20 września na ulicy Romanowicza mają trwać prace przygotowawcze przed ułożeniem nowej nawierzchni asfaltowej. Tarnowski Zarząd Dróg i Komunikacji przeprasza kierowców za utrudnienia – prowadzenie prac wymaga zwężenia jezdni i wprowadzenia okresowo ruchu wahadłowego.

Ten etap remontu nawierzchni ulicy Romanowicza zaczął się 17 września. Drogowcy prowadzą teraz prace przy regulacji włazów studzienek kanalizacyjnych i kratek ściekowych oraz roboty brukarskie, związane z przełożeniem kostki brukowej i krawężników na chodniku.

W sobotę remontowany odcinek Romanowicza od Klikowskiej do przejścia dla pieszych za skrzyżowaniem z ulicą Jastruna zostanie całkowicie zamknięty dla samochodów. Również miejskie autobusy będą jeździły objazdami. Harmonogram prac przewiduje, że ulica zostanie zamknięta 21 września o godzinie 7 i ponownie otwarta o 7 rano następnego dnia, w niedzielę, 22 września. W tym czasie drogowcy położą warstwę ścieralną nowej nawierzchni bitumicznej. Na 26, 27 i 28 września zaplanowano wykonanie na jezdni oznakowania poziomego, a na koniec miesiąca – przeprowadzenia odbioru technicznego. ZDiK zastrzega, że w razie intensywnych opadów deszczu te terminy mogą ulec zmianie i przeprasza kierowców za uciążliwości, spowodowane pracami.

Komentarze...