Łukasz Maciejewski ponownie z nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
access_time 2019-09-18 12:24:00
Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy i teatralny, został wyróżniony prestiżową nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Tarnowianina doceniono w kategorii „krytyka filmowa”. Uroczyste rozdanie statuetek odbyło się podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

To już druga nagroda z rzędu przyznana dziennikarzowi przez PISF. W ubiegłym roku Łukasza Maciejewskiego uhonorowano za książkę „Aktorki. Odkrycia”. Nagrodę tę otrzymał ex aequo z Barbarą Hollender, którą dostrzeżono za publikację „Od Munka do Maślony”.  - Nie wierzyłem, że można tę nagrodę otrzymać rok po roku. To wielki zaszczyt, zobowiązanie i radość. Jestem wybrańcem losu. Kocham to, co robię. I dzielę się tą miłością – przyznaje nagrodzony. 

Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. To jedyne polskie odznaczenia, których celem jest wyróżnienie szczególnych osiągnięć osób i instytucji wspierających rozwój polskiej kinematografii, promujących jej dorobek, ułatwiających społeczeństwu dostęp do polskiej twórczości filmowej. Nagrody przyznawane są od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty oraz osoby działające w sektorze kultury.

Podobnie jak w ubiegłych latach autorem wręczonych statuetek jest krakowski artysta rzeźbiarz Xawery Deskur Wolski.

Komentarze...