Pijany 20-latek strzelał z wiatrówki do autobusu MPK. Grozi mu do 5 lat więzienia
access_time 2019-09-18 14:00:00
Tarnowscy policjanci zatrzymali 20-latka, który w niedzielną noc ostrzelał z broni śrutowej autobus kursowy MPK, jadący trasą z Tarnowa przez Wolę Rzedzińską do Jodłowki-Wałki.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Woli Rzędzińskiej. Grupa młodych mężczyzn w wieku od 18 do 20 lat najpierw piła alkohol, a później strzelała z krótkiej broni gazowej do opuszczonych budynków. W pewnym momencie jeden z nich, chcąc zaimponować pozostałym, strzelił w kierunku przejeżdżającego autobusu kursowego linii 210. Trafił w szybę z lewej strony. Scanią w tym czasie jechała jedna osoba. Szyba zmatowiła się, popękała, ale nie rozsypała się, dlatego w uzgodnieniu z dyspozytorem kierowca wykonał powrotny kurs do Tarnowa. W międzyczasie do autobusu wsiadło kilka osób. W drodze powrotnej 20-latek znowu strzelił do pojazdu. Tym razem trafił w szybę w środkowych drzwiach pojazdu. Jak informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji, w autobusie znajdowało się około 10 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci ustalają obecnie osoby, które podróżowały autobusem linii 210, około godziny 23.40 w niedzielę w kierunku Jodłówki-Wałki oraz w kierunku Tarnowa tuż po północy. Spowodowane przez "snajpera" szkody MPK oszacowało na blisko 6 tysięcy złotych.

- 20-latek, mieszkaniec Woli Rzędzińskiej, przyznał się do winy. Swoje zachowanie tłumaczy spożytym alkoholem. Został doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego dozór policyjny. - mówi asp. sztab. Paweł Klimek - Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia oraz narażenia kierującego autobusem i pasażerów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. 20-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...