Tarnowski TOZ odebrał hodowcy 60 skrajnie zaniedbanych psów
access_time 2019-09-19 04:35:00
Inspektorzy tarnowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w asyście policji i powiatowego lekarza weterynarii odebrali z jednej z hodowli 60 psów. Zwierzęta były schorowane i mocno zaniedbane.

W hodowli znajdowało się 60 szczeniąt i dorosłych psów ras chihuahua, west, maltańczyk, szpic miniaturka, shih-tzu, yorkshire terrier, pekińczyk. Psy przebywały w fatalnych warunkach. Były brudne, śmierdzące, chore, z poprzerastanymi pazurami i brudnymi uszami. Lekarze weterynarii stwierdzili u nich świerzbowca usznego, problemy z zębami, stany zapalne uszu i przestrzeni międzypalcowych, robaki i pchły. Około 95% odebranych psów cierpi z powodu rozległego kamienia nazębnego oraz stanu zapalnego dziąseł, z powodu którego mają liczne braki w uzębieniu. Dodatkowo jedno z odebranych szczeniąt zostało bardzo dotkliwie pogryzione przez dorosłego psa. Ma problemy z poruszaniem i wymaga intensywnej rehabilitacji. U innego ze szczeniąt lekarz weterynarii zdiagnozował wadę serca.

W przyszłości czworonogi trafią do nowych właścicieli. Część odebranych psów ma jednak bardzo duże problemy behawioralne, tym samym aby przygotować je do adopcji, zostały umieszczone w hotelikach dla zwierząt, które mają w swojej ofercie opiekę wykwalifikowanych behawiorystów.

Pomoc zwierzętom wiąże się z bardzo dużymi wydatki związanymi z leczeniem i opieką nad odebranymi zwierzętami. W związku z tym tarnowski TOZ prosi o pomoc finansową. Pieniądze można wpłacać na nr konta: 37 1050 1722 1000 0090 3043 2430 z dopiskiem „dla psów odebranych z hodowli psów rasowych”.

Fot. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Tarnowie

Komentarze...