Próbował zgwałcić nastolatkę w centrum miasta. Wpadł, bo na miejscu zgubił portfel z dokumentami
access_time 2019-09-20 10:32:00
Na trzy miesiące trafił do aresztu 25-latek, który na początku tygodnia próbował w Tarnowie zgwałcić nastolatkę. Mężczyzna wpadł, bo na miejscu przestępstwa zgubił swój portfel z dokumentami.

Do ataku doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w okolicy alei Matki Bożej Fatimskiej i Słonecznej. Nastolatka wracała autobusem od swojego chłopaka. Gdy wysiadła, napadł ją mężczyzna i siłą zaciągnął w ustronne, nieoświetlone miejsce, gdzie próbował ją zgwałcić. Po krótkiej szamotaninie dziewczynie udało się wyrwać i uciec. Jednak po kilku metrach zboczeniec znów ją dopadł i ponownie próbował zaciągnąć na pobocze. 19-latka miała szczęście, bo akurat nadjechał samochód, który spłoszył napastnika. Kierowca, widząc całe zdarzenie, zatrzymał się, wyszedł z auta i pośpieszył kobiecie z pomocą. Okazało się, że niedoszły gwałciciel zgubił na miejscu portfel z dokumentami, dzięki czemu udało się go szybko zatrzymać.

25-latek usłyszał zarzut usiłowania gwałtu i uszkodzenia ciała (ofiara miała dużo siniaków na całym ciele i rozciętą wargę), za co grozi mu od 2 do 12 lat więzienia. Przyznał się do winy. Tłumaczył jednak, że był pijany i nie pamięta całego zdarzenia. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury, stosując wobec zatrzymanego areszt na 3 miesiące. Mężczyzna w przeszłości był karany.

Komentarze...