W weekend część ulicy Romanowicza wyłączona z ruchu
access_time 2019-09-21 04:06:00
Nie do godziny 7, jak wcześniej informowaliśmy, a do godziny 17. w niedzielę będzie zamknięty dla samochodów remontowany odcinek Romanowicza. Jak tłumaczy ZDiK, powodem zmiany jest zapewnienie nowej nawierzchni jak najlepszej trwałości.

W sobotę 21 września, ulica Romanowicza, na której drogowcy będą układać nową nawierzchnię, zostanie zamknięta dla samochodów. Przejazd remontowanym odcinkiem ulicy, od Klikowskiej do przejścia dla pieszych za skrzyżowaniem z ulicą Jastruna nie będzie możliwy od soboty od godziny 7, do niedzieli do godziny 17. Objazd poprowadzony zostanie ulicami Paderewskiego i Kasprowicza.

Według pierwszych ustaleń z wykonawcą remontu ulica Romanowicza miała być zamknięta krócej, do godziny 7 w niedzielę. Zapadła jednak decyzja o zmianie godziny otwarcia ulicy z 7 na 17 po to, aby nowa asfaltowa nawierzchnia była jak najbardziej trwała. - Przepraszamy kierowców za związane z tym utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość. Chcemy, aby nowa nawierzchnia była wykonana w najwyższym standardzie - tłumaczy Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. W czasie, gdy ulica będzie zamknięta, drogowcy położą warstwę ścieralną nowej nawierzchni bitumicznej. Na 26, 27 i 28 września zaplanowano wykonanie na jezdni oznakowania poziomego, a na koniec miesiąca – przeprowadzenia odbioru technicznego. ZDiK zastrzega, że w razie intensywnych opadów deszczu te terminy mogą ulec zmianie.

Samochody i autobusy miejskie będą mogły ominąć remontowany odcinek ulicy Romanowicza objazdem, który poprowadzi ulicami Paderewskiego i Kasprowicza.

Komentarze...