Progresja w zakładach bukmacherskich. Czy da się dzięki niej zarobić?
access_time 2019-09-24 09:37:00
Progresja wbrew obiegowej opinii nie jest gotowym systemem, a jedynie sposobem dobierania stawek, pozwalającym zwiększyć szanse na zarobek w zakładach bukmacherskich.

Dobry plan to podstawa

- To jest bitwa. Większość bukmacherów postępuje dość racjonalnie, ale tych, których uważam za zbyt agresywnych, najłatwiej wywieść w pole. Kiedy wszystko się uda, czujesz dodatkową satysfakcję z tego, że przechytrzyłeś kogoś, kto myślał, że jest od ciebie sprytniejszy - mówi jeden z tzw. zawodowych graczy w artykule opublikowanym w serwisie Onet.pl (cały tekst do przeczytania tutaj). Myśląc o czerpaniu z bukmacherki w miarę regularnych dochodów, warto więc mieć sensowny plan na grę. Jednym z gotowych rozwiązań jest właśnie metoda progresji, polegająca na zwiększaniu lub zmniejszaniu stawki w zależności od okoliczności.

Progresja malejąca

Jest to sposób oparty na zwiększaniu stawki w przypadku przegranej, a osoby zorientowane w bukmacherce raczej odradzają taką grę ze względu na konieczność posiadania dużej odporności psychicznej na seryjne porażki. Tutaj zwiększa się stawkę zakładu aż do wygranego kuponu, co wymaga również posiadania sporego kapitału jako zabezpieczenia na wypadek wielu niepowodzeń z rzędu. Najpopularniejsze warianty progresji malejącej to system Martingale’a (po przegranej podwajamy stawkę), system Labouchere’a (zapożyczony z ruletki sposób grania tzw. równych szans), Fibonacci (stawka jest sumą dwóch poprzednich), progresja na remisy oraz system Greenwood, czyli progresja na kurs 7,00.

Progresja rosnąca

Ten sposób dobierania stawki opiera się na jej zwiększeniu w przypadku wygranej. Wykorzystywany jest on do maksymalizacji zysków z seryjnych wygranych i wymaga mniejszego kapitału niż progresja malejąca. Progresja rosnąca sprawdzi się też w przypadku graczy uczulonych na seryjne porażki, bowiem generuje wówczas raczej niewielkie straty. Jednym z przykładów progresji rosnącej jest system Paroli, zwany również anty-Martingale, zgodnie z którym zaczynamy od ustalonej stawki, po czym w przypadku wygranej ją podwajamy, a w przypadku przegranej do niej wracamy.

Progresja z zabezpieczeniem i progresja mieszana

Dzięki tej pierwszej zminimalizujesz ryzyko bankructwa przy tylko lekkim ograniczeniu potencjalnych zysków. Polega ona na zmniejszeniu stawki w określonym momencie serii wygranych zakładów, granych metodą progresji rosnącej. Progresja mieszana to natomiast połączenie ze sobą różnych wariantów progresji. Za przykład może tu posłużyć system d'Alemberta, łączący w sobie system Martingale’a i progresję z zabezpieczeniem.

Jak progresja sprawdza się w praktyce?

Myśląc o spróbowaniu swoich sił w bukmacherce (lista bukmacherów dostępna jest na Bukmacherskie24.com) pamiętaj, że zakłady bukmacherskie dostępne są w Polsce tylko dla osób pełnoletnich. Korzystaj wyłącznie z usług legalnych bukmacherów (za grę u innych grozi w naszym kraju odpowiedzialność prawna) i nie zapominaj, że od zakładów bukmacherskich można się uzależnić. Rozsądna gra to również odpowiedzialne gospodarowanie pieniędzmi, a idealny sposób dobierania stawek nie istnieje. Progresja to proste i w teorii pewne rozwiązanie na zarabianie u bukmacherów, w szczególności dla osób z bardzo zasobnym portfelem lub znakomitym instynktem typera oraz nerwami ze stali. Zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa wygrana w końcu musi nadejść, ale przed zastosowaniem jakiejkolwiek progresji należy przekalkulować na ile niepowodzeń z rzędu wystarczy nam zasobów finansowych. Nie zapominajmy jednak o limitach jakie ustanawiają bukmacherzy. Co stanie się w sytuacji, gdy nie będziesz mógł już podwoić stawki, gdyż bukmacher nałoży limit stawki za jaką można obstawić zdarzenie? Wtedy progresja okaże się nieskuteczna i poniesiesz dotkliwą stratę. Progresja jest więc jednym ze sposób na grę, ale podobnie jak wszystkie inne systemy również nie gwarantuje ona wygranych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A