Oszust internetowy wyłudził ponad 620 tysięcy złotych. Jest akt oskarżenia
access_time 2019-10-16 04:34:00
Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa oszustw, w którą zamieszany jest 33-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego. Straty poszkodowanych szacuje się na ponad 620 tysięcy złotych. Policjanci z Brzeska zebrali obszerny materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mężczyźnie zarzutów.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zgromadzili akta sprawy liczące 37 tomów. Zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów oszustwa 33-letniemu mieszkańcowi powiatu bocheńskiego. Jak ustalili śledczy, mężczyzna ten od listopada 2017 roku do lutego 2018 roku, zamieszczając ogłoszenia w sieci, oferował do sprzedaży telefony komórkowe i oprogramowania komputerowe. Po zawarciu umowy i otrzymaniu pieniędzy za zamówiony towar, nie wysyłał go jednak swoim klientom. Jak wynika z zeznań osób oszukanych, zamówiony towar nigdy do nich nie dotarł a sprzedający ewidentnie grał na zwłokę, wielokrotnie zwodząc swoich klientów, że towar zostanie wysłany w późniejszym terminie. Niektórzy pokrzywdzeni, domagając się przysłania zakupionych rzeczy lub zwrotu pieniędzy, otrzymywali od 33-latka potwierdzenie zwrotu gotówki lub numery listów przewozowych nadanej przesyłki. Jednak jak się później okazało, były one fałszowane na potrzeby procederu.

Pokrzywdzonych jest 185 osób z całej Polski a straty szacowane są na ponad 620 tysięcy złotych. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci nakazu powstrzymania się od prowadzenia wszelkiej działalności związanej z oferowaniem do sprzedaży i sprzedażą przedmiotów przez Internet. Za takie przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze...