Po przegranych wyborach, prezydent zawiesza członkostwo w Platformie Obywatelskiej
access_time 2019-10-15 21:33:00
Prezydent Roman Ciepiela poinformował dziś na spotkaniu z kierownictwem Urzędu Miasta, że postanowił ograniczyć swoją aktywność polityczną i zawiesi swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej.

 – Nie zmieniam swoich poglądów i politycznych sympatii, ale teraz wybieram Tarnów i cały swój czas chcę poświęcić działalności na rzecz miasta i jego mieszkańców – powiedział prezydent. - Jeszcze przed zakończoną właśnie kampanią wyborczą i wyborami otrzymywałem propozycje, aby kandydować, jednak zdecydowanie odmawiałem, ponieważ tarnowianie w wyborach samorządowych w 2018 roku dali mi mandat zaufania do zarządzania miastem i tego zaufania nie mogę i nie chcę zawieść. Stawiając również na pierwszym miejscu sprawy miasta ograniczyłem do minimum osobiste zaangażowanie w kampanii wyborczej. Obecnie poszedłem kok dalej, całkowicie stawiam na miasto i w związku z tym poinformuję przewodniczącego małopolskich struktur partii, iż na czas sprawowania urzędu prezydenta Tarnowa zawieszam swoje członkostwo.

Prezydent podkreślił, że przed miastem stoi wiele wyzwań, a sprostanie im wymaga wytężonej pracy i jej właśnie chce się przede wszystkim poświęcić. Zdaniem Romana Ciepieli dobro miasta i jego mieszkańców wymaga działań ponad politycznymi podziałami wszystkich, którym to dobro leży na sercu. Zwrócił również uwagę, że tego samego wymaga od swoich urzędników.– Urząd jest apolityczny, polityczne poglądy zostawiamy przed progiem urzędu, po przekroczeniu tego progu jesteśmy urzędnikami, profesjonalistami – podkreślił.

Komentarze...