Kosiniak ruszy z Tarnowa na Belweder? Przegląd prasy
access_time 2019-10-16 10:48:00
Skazywany na porażkę Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskał w niedzielnych wyborach drugi wynik w okręgu tarnowskim. Niektórzy komentatorzy okrzyknęli go liderem opozycji. Pojawiły się nawet opinie, że byłby bardzo dobrym rywalem opozycji dla Andrzeja Dudy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd lokalnej prasy.

W dzisiejszym wydaniu "Gazety Krakowskiej" możemy przeczytać m.in. o sukcesie Władysława Kosiniaka-Kamysza w niedzielnych wyborach:

  • Czy dla Władysława Kosiniaka nadeszły tłuste lata w polityce?

Dla młodego prezesa PSL wybory w okręgu tarnowskim były bitwą o "być albo nie być" w polityce. Kiedy okazało się, że wyszedł z niej obronną ręką, dla części komentatorów stał się największym wygranym opozycji. Pojawiają się nawet głosy, że Władysław Kosiniak-Kamysz byłby najlepszym kontrkandydatem dla Andrzeja Dudy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. 38-letni Kosiniak cieszy się sympatią polityków, i to niezależnie od opcji. Można powiedzieć, że wszyscy lubią "Władka", jak nazywany jest w Sejmie. - Wśród liderów opozycji to najwybitniejsza postać - twierdzi wicepremier Jarosław Gowin. - To dobrze rokujący polityk ze względu na duże zaplecze intelektualne - mówi z kolei były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz z PO. 

  • Badania genetyczne szansą dla 8-letniego Mateuszka Paproty

8-letni Mateuszek z Lipnicy Górnej codziennie dostaje ataków padaczki. Mimo, że urodził się zdrowy, szybko pojawiły się u niego objawy wielu chorób. Są to małogłowie wrodzone, czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce i padaczka lekooporna. Rodzice robią co mogą, aby mu pomóc. W tej chwili zbierają pieniądze na kosztowne badania genetyczne. Zbiórka trwa w serwisie zrzutka.pl.

 

Z kolei tematem okładkowym "Temi" jest wygrana PiS w wyborach parlamentarnych:

  • PiS wziął (prawie) wszystko

7 mandatów poselskich dla PiS, 1 dla Koalicji Obywatelskiej i 1 dla PSL oraz wygrana Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Senatu przy bardzo dobrej, wyższej niż cztery lata temu, frekwencji. To rezultaty niedzielnych wyborów parlamentarnych w naszym regionie.

  • Co dalej z finansami Tarnowa?

Prezydent Tarnowa oburzony pogłoskami o rzekomo fatalnym stanie miejskich finansów. To reakcja na wątpliwości niektórych radnych w tym temacie i publikacje prasowe utrzymane w alarmującym tonie. Prezydent wraz z miejskim skarbnikiem podkreślają, że sytuacja jest stabilna, i że miasto sięga po kredyty zgodnie z przyjętym wcześniej planem. Dzień przed wyborami parlamentarnymi odbyła się sesja nadzwyczajna. Radni zgodzili się na emisję przez miasto Tarnów obligacji o wartości 50 mln zł.

  • Otwarty konflikt w tarnowskiej PWSZ

Na samym początku nowego roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie trwa duże zamieszanie. Rada uczelni, składająca się z siedmiu osób wysłało ministra nauki i szkolnictwa wyższego list, w którym domaga się pilnego wszczęcia kontroli legalności działań rektora, prof. dr hab. Jadwigi Laski. Pani rektor twierdzi, że to próba usunięcia jej ze stanowiska, jeszcze przed upływem obecnej kadencji.

Fot. M. Niemczura

Komentarze...