Wykorzystał okazję i ukradł elektronarzędzia
access_time 2019-10-16 15:40:00
O tym, że okazja czyni złodzieja przekonał się mieszkaniec Starych Żukowic. Mężczyzna pozostawił na swoim podwórku elektronarzędzia. Leżały tam przez kilka dni i w końcu skusiły przejeżdżającego w pobliżu złomiarza. Właściciel wycenił swoje straty na 7 tys. złotych.

Na początku października tarnowscy policjanci otrzymali zgłoszenie kradzieży narzędzi w postaci kosy i pił spalinowych. Właściciel wycenił straty na 7 tys. złotych. Funkcjonariuszom niewiele czasu zajęło wytypowanie i odnalezienie sprawcy. W poniedziałek 14 października zapukali do domu 29-letniego mieszkańca gminy Żabno. Początkowo mężczyzna nie przyznawał się, aby miał cokolwiek wspólnego ze zdarzeniem i wszystkiemu zaprzeczał. Później jednak przyznał, że stoi za zniknięciem elektronarzędzi i wyjaśnił jak do tego doszło. Początkiem października jeździł po okolicy w poszukiwaniu złomu, gdy zauważył, że na terenie jednego z zabudowań gospodarczych w Starych Żukowicach pozostawione są dwie pilarki i kosa spalinowa. Mężczyzna postanowił wykorzystać "okazję". Po kilku dniach, pod osłoną nocy, wrócił na teren gospodarstwa i zabrał narzędzia z zamiarem ich sprzedania. Tu z pomocą przyszedł mu znajomy i zaproponował osobę, która miała możliwości ich spieniężenia. 29-latek niedługo jednak cieszył się pieniędzmi z łupu.

Policjanci zatrzymali zarówno złodzieja, jak i paserów. Cała trójka usłyszała zarzuty: 29-latek kradzieży, a pozostali paserstwa. Oba przestępstwa zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni po przesłuchaniu zostali zwolnieni, a o wysokości kary zdecyduje tarnowski sąd. Policji udało się odzyskać część mienia: jedną z pilarek i kosę spalinową - obie warte 5 tys. złotych.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...