Tarnowski policjant podejrzany o działalność w gangu i handel narkotykami
access_time 2019-10-16 11:47:00
Policjant z tarnowskiej komendy trafił za kratki. Prokuratura postawiła mu ciężkie zarzuty. To handel narkotykami oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawę ujawnili inni tarnowscy policjanci, zaniepokojeni zachowaniem kolegi.

10 października 30-kilkuletni policjant z komisariatu Tarnów-Centrum został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. Mężczyzna pracował w pionie patrolowo-interwencyjnym tarnowskiej komendy przez osiem lat. 

- Chciałbym podkreślić, że to tarnowscy policjanci wykryli, że mają wśród swoich "czarną owcę". Ponieważ jednak sytuacja była niezręczna, o przejęcie dalszych czynności w tej sprawie zwróciliśmy się do komendy wojewódzkiej - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. - Jednocześnie wszczęliśmy wobec niego postępowanie dyscyplinarne zmierzające do wydalenia go ze służby. Nie ma zgody na to, żeby policjant, wobec którego pojawiły się tak poważne zarzuty, mógł dalej nosić mundur. 

W sprawie zatrzymano jeszcze pięciu młodych mężczyzn Tarnowa i okolic, którzy mieli przywozić narkotyki z Holandii i Austrii, a potem sprzedawać je na miejscu. Prowadzoną przez nich plantację konopi indyjskich zlikwidowano kilka dni temu w Dąbrowie Tarnowskiej.

Według prokuratury, tarnowski policjant był członkiem grupy przestępczej, uczestniczył też w nabywaniu narkotyków i pośredniczeniu w transakcjach. Na razie jednak nie ustalono, czy w jakikolwiek sposób krył kolegów i czy utrudniał wykrycie sprawy. 

Zarówno tarnowskiemu policjantowi, jak i pozostałym członkom grupy przestępczej grozi od 3 do 15 lat więzienia. Sprawa jest w toku.

 

Komentarze...