Pijany kierowca staranował ogrodzenie
access_time 2019-10-18 16:16:00
Fatalnie zakończyła się czwartkowa, wieczorna podróż kierowcy, który w Jodłówce-Wałkach wypadł z drogi i z dużym impetem uderzył w betonowy przepust, a następnie w naroże ogrodzenia jednej z posesji. Jak się okazało, 54-latek wsiadł za kierownicę swojego samochodu po wypiciu kilku piw. Nietrzeźwa była również jego pasażerka.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19. w Jodłówce-Wałkach. 54-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego podróżował z 43-letnią kobietą, gdy w pewnym momencie na jednym z łagodniejszych łuków drogi stracił panowanie nad samochodem i wyniesiony na lewą stronę drogi, uderzył w betonowy przepust, a następnie w naroże ogrodzenia jednej z posesji. Ogromny huk rozbijanego samochodu postawił na nogi okolicznych mieszkańców, którzy wybiegli z domów udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Zarówno kierowca, jak i jego pasażerka trafili do szpitala. Oboje byli pod wpływem alkoholu. Kobieta miała prawie dwa promile, natomiast mężczyźnie pobrano krew do badania na obecność alkoholu i narkotyków w szpitalu. Droga na miejscu zdarzenia była przez kilka godzin zablokowana.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja. Kierowca audi musi liczyć się z konsekwencjami z artykułu 178A kk, utratą prawa jazdy, grzywną oraz wyrokiem sądowym.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...