Na stawie w parku na "Piaskówce" pojawi się pływająca fontanna
access_time 2019-10-19 04:35:00
Jak informuje magistrat, na przełomie października i listopada w parku na „Piaskówce” pojawi się fontanna pływająca. O to, by tego typu urządzenie zostało zamontowane w tamtejszym stawie, wnioskowała Rada Osiedla „Piaskówka”.

Fontanna pływająca ma mieć tzw. zmienny obraz wodny. Dysze mają zapewnić co najmniej siedem różnych obrazów. Wysokość strumienia wody będzie nie mniejsza niż 12 metrów, natomiast szerokość obrazu wodnego to minimum osiem metrów. Fontanna będzie podświetlona w nocy – zgodnie z umową ma być to urządzenie wyposażone w co najmniej trzy lampy LED świecące w trzech podstawowych kolorach i kombinacjach kolorów. Jak długo będzie czynna fontanna? – Wszystko zależy od warunków atmosferycznych. Zostanie zdemontowana w momencie, gdy woda w stawie zacznie zamarzać – wyjaśnia Stefan Piotrowski, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, dodając, że po okresie zimowym zostaną ponownie uruchomione.

Przetarg na dostawę i uruchomienie fontanny pływającej wygrała firma z Konina. Koszt inwestycji to ponad 53 tysiące złotych.

Na zdj. testy fontann pływających w Parku Strzeleckim z sierpnia br. / Fot. Topol

Komentarze...