Gala Inauguracyjna VIII Festiwalu Niepodległości
access_time 2019-10-23 04:37:00
W niedzielę, 27 października, w auli C17 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbędzie się uroczysta gala inaugurująca kolejną edycję, oddolnie tworzonego, Festiwalu Niepodległości. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18, a wstęp na nie jest wolny.

Podczas uroczystego wieczoru, osobom szczególnie zasłużonym dla niepodległości Polski, środowisk patriotycznych regionu i krzewienia postaw niepodległościowych, tradycyjnie wręczone zostaną Ryngraf Niepodległości i Szabla Niepodległości. Nagrody te przyznawane są przez kapitułę złożoną z przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych oraz dotychczasowych laureatów. W tym roku ceremonii towarzyszyć będzie wieczór filmowy, w trakcie którego odbędzie się przedpremierowy pokaz fabularyzowanego filmu „Niepospolita”, zrealizowanego w ramach projektu o tej samej nazwie przez Fundację Promocji Rozwoju. Ta i inne projekcje mają wprowadzić uczestników gali w temat przewodni ósmej edycji Festiwalu Niepodległości, czyli suwerenność gospodarczą II i III Rzeczpospolitej.

Gala odbywa się w ramach przygotowań do obchodzonego 30 października Święta Miasta Tarnowa - Pierwsze Niepodległe i bezpośrednio poprzedza ten Dzień Pamięci o Zwycięskim Zrywie Niepodległościowym w Tarnowie. Organizatorzy Festiwalu Niepodległości – Fundacja Wspierania Więzi Lokalnych w Tarnowie – byli pomysłodawcami tego święta, ustanowionego dwa lata temu przez Radę Miejską, a festiwal stanowi część jego obchodów.

Wszyscy, którzy chcieliby otrzymać pamiątkowe zaproszenie, mogą je odebrać w Tarnowskim Centrum Informacji (Rynek 7). W sprawie rezerwacji miejsca w auli można natomiast kontaktować się mailowo z organizatorami, pisząc na adres festiwal@intarnet.pl

Fot. Archiwum

Komentarze...