Próbował okraść cmentarną skarbonkę za pomocą wędki z patyka
access_time 2019-10-23 15:55:00
Dosyć nietypowy pomysł obrabowania skarbonki na datki wymyślił nieustalony jeszcze sprawca, który najpierw zerwał z niej osłonę, a następnie przez kilkadziesiąt minut za pomocą patyka i miodu próbował złowić łupy na haczyk. Odszedł z niczym.

Pomysłowość włamywaczy nie zna granic. Przekonali się o tym policjanci, którzy w poniedziałek po godz. 21. zostali zawiadomieni przez Komitet Opieki nad Starym Cmentarzem o próbie zrabowania pieniędzy ze skrzynki na datki umieszczonej przy wejściu na Stary Cmentarz. Mimo tego, że ze skarbony nic nie zginęło, stróżów prawa w osłupienie wprawił zapis monitoringu. Złodziej najpierw przez dłuższy czas próbował zniszczyć kłódkę skarbony. Następnie zerwał jej osłonę i wlał do środka miód, starając się wyłowić oblepione nim banknoty za pomocą patyka. - Mężczyzna przez kilkadziesiąt minut majstrował przy skarbonie, odszedł jednak z niczym. Na miejscu zabezpieczyliśmy ślady. Mamy też zapis monitoringu. Będziemy ustalać tożsamość tej osoby - informuje asp. sztab. Olga Lesińska-Żabińska z tarnowskiej policji. Poza próbą kradzieży, sprawca odpowie za zniszczenie mienia. 

To już kolejny taki przypadek w ostatnich miesiącach. W maju tego roku ktoś rozbił cmentarną skarbonkę za pomocą kostki brukowej, rabując z niej ponad 300 zł. Policja dotąd nie ujęła sprawcy.

Komentarze...