Akcja "Znicz" w powiecie tarnowskim. Aż trzy wypadki z udziałem pieszych
access_time 2019-11-04 12:00:00
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie mają za sobą pracowity weekend. W ostatnich dniach doszło do 3 wypadków, 20 kolizji i zatrzymano 7 pijanych kierowców.

Wszystkie trzy wypadki dotyczyły pieszych. Do poważnego potrącenia pieszej doszło w niedzielę na ulicy Słonecznej w Tarnowie. Przed przejściem dla pieszych najpierw zatrzymał się jeden z samochodów. Kiedy jednak na pasy weszła kobieta, uderzyło w nią inne auto, jadące drugim pasem. 61-latka z urazem głowy i poważnymi obrażeniami miednicy została przetransportowana do szpitala. Kierowca suva Był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, ponieważ w rażący sposób naruszył przepisy ruchu drogowego i spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto policja zapowiedziała skierowanie wniosku do sądu o ukaranie mężczyzny.

Do potrącenia pieszych doszło też w sobotę na ul. Lwowskiej oraz w niedzielę Koszycach Małych. W Koszycach poszkodowanym jest 57-latek, który przechodził przez drogę w niedozwolonym miejscu. Jak się okazało mężczyzna był pijany, miał 2,8 promila alkoholu we krwi. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. 

Z kolei 1 listopada policjanci tarnowskiej grupy SPEED zarejestrowali pirata drogowego, który na autostradzie A4 rozpędził swój samochód do 216 km/h. Kierowca został ukarany mandatem i punktami karnymi dopisanymi do jego konta.

Tegoroczna akcja "Znicz" rozpoczęła się w czwartek rano i trwała do niedzielnego wieczora.  - W porównaniu do ubiegłego roku kierowcy w regionie tarnowskim jeździli bezpieczniej. W ubiegłym roku w okresie Wszystkich Świętych, w wyniku wypadków drogowych, zmarła jedna osoba, dwie zostały ranne, były trzy wypadki, dwadzieścia siedem kolizji i zatrzymaliśmy 22 osoby nietrzeźwe. W tym roku były trzy wypadki z udziałem pieszych, trzy osoby ranne, nikt nie zginął. Zanotowaliśmy też dwadzieścia kolizji i zatrzymaliśmy siedmiu nietrzeźwych kierowców. - podsumowuje akcję asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Komentarze...