Trzy miesiące więzienia za zabicie zwierząt
access_time 2019-11-04 15:33:00
Tarnowski sąd skazał 38-letniego mieszkańca Zbylitowskiej Góry na 3 miesiące więzienia za zabicie zwierząt ze szczególnym okrucieństwem.

38-latek otrzymał też 3-letni zakaz posiadania zwierząt i musi zapłacić tysiąc złotych na rzecz tarnowskiego azylu dla zwierząt. 

Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Stwierdził, że nie stać go było na utrzymanie zwierząt: czterech kotów i jednego psa, dlatego koty utopił a psa zabił uderzeniem w głowę.

Jak mówi sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie, rodzina mężczyzny nie widziała o jego planach związanych ze zwierzętami.- Oskarżony zdecydował się na utopienie kotów. Jeżeli chodzi o psa, twierdził, że hałasował, szczekał i że było to na tyle irytujące, że również postanowił pozbyć się go w ten sposób. - wyjaśnia Tomasz Kozioł. Sprawa ujrzała światło dzienne dzięki krewnemu oskarżonego. Mężczyzna podsłuchał jak 38-latek opowiada innej osobie, co zrobił ze zwierzętami i natychmiast powiadomił policję.

- Okoliczności tej sprawy były do tego stopnia drastyczne, że orzeczona kara jest co prawda krótkoterminowa – z uwagi na to, że była to osoba niekarana – ale jest karą bezwzględną. - podkreśla sędzia Kozioł.

Komentarze...