Kredyt konsolidacyjny przez internet - to możliwe?
access_time 2019-11-05 10:27:00
Banki komercyjne działające na terenie Polski mają w swojej ofercie różnego rodzaju produkty, dzięki którym ich klientom udzielane jest finansowe wsparcie. Jednym z takich, które cieszą się największym zainteresowaniem, jest kredyt konsolidacyjny. Sprawdź, czym jest takie zobowiązanie, w jakim celu się je zaciąga i czy zawsze jest to opłacalne? Dowiedz się również, jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny i jak zaciągnąć go przez internet.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny łączy wszystkie zaciągnięte dotąd przez jednego kredytobiorcę zobowiązania w jedno. Połączeniu może ulec kredyt na dowolny cel, ale również kredyty celowe, w tym kredyt na samochód, remont czy mieszkanie. Co więcej, konsolidacji ulec mogą także limity na karcie kredytowej czy debet. Jest to świetne rozwiązanie, dzięki któremu kredytobiorca uzyskuje ogromny komfort spłaty należnych zobowiązań. Nie jest to produkt oddłużeniowy, dzięki któremu zobowiązania ulegają spłaceniu, ale z całą pewnością takie zobowiązanie daje szansę na utrzymanie płynności finansowej. Przede wszystkim zaciąga się do w celu:

- uzyskania jednej raty,

- uzyskania niższej raty łącznej aniżeli suma zobowiązań przed konsolidacją,

- uzyskania jednego zobowiązania kredytowego na korzystniejszych warunkach,

- uzyskania kredytu, którego czas spłaty ulega wydłużeniu,

- uzyskania dodatkowych środków pieniężnych,

- uzyskania komfortu kontaktu tylko z jednym bankiem.

Przede wszystkim o kredyt konsolidacyjny powinny ubiegać się osoby, które zaciągały zobowiązania kredytowe już jakiś czas temu i te nie zostały udzielone na atrakcyjnych warunkach. Jeden, nowy kredyt może okazać się po prostu tańszy.

Kto może zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

O kredyt konsolidacyjny może ubiegać się każdy, kto ma więcej aniżeli jedno zobowiązanie kredytowe. Konsolidacji mogą ulec te zobowiązania, które zostały zaciągnięte w instytucjach bankowych, nie bierze się zaś pod uwagę pożyczek pozabankowych.

Kwestią priorytetową pozostaje zdolność kredytowa. Należy pamiętać, że bez względu na to, czy kredyt konsolidacyjny został udzielony w oddziale banku, czy jest to kredyt konsolidacyjny online, w każdym przypadku "nowy" bank zweryfikuje zdolność kredytową swojego klienta.

Kredyt konsolidacyjny a zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa weryfikowana jest zawsze w przypadku zaciągania zobowiązań w instytucjach bankowych. Nie inaczej jest w przypadku kredytu konsolidacyjnego. "Nowy" bank musi mieć pewność, że kredytobiorca jest w stanie regulować comiesięczne raty w terminie. Jego wiarygodność i wypłacalność oceniana jest, biorąc pod uwagę:

- wysokość generowanych dochodów,

- źródło dochodów,

- koszty związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego,

- inne zobowiązania, które generują comiesięczne koszty,

- historię kredytową.

Jak wziąć kredyt konsolidacyjny przez internet?

Wystarczy złożyć elektroniczny wniosek o kredyt konsolidacyjny w banku, który daje taką możliwość. We wniosku należy uwzględnić nie tylko swoje dane osobowe oraz deklarację dotyczącą osiąganych dochodów, ale również wskazać, które zobowiązania mają ulec połączeniu. "Nowy" bank zajmie się przeprowadzeniem całej procedury. Spłaci zobowiązania, które kredytobiorca posiada w innych instytucjach i ustanowi jego zobowiązanie połączone na korzystnych warunkach.

Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny online?

Nie ma jednego, najlepszego kredytu konsolidacyjnego, który byłby idealny dla wszystkich tych, którzy chcą połączyć wszystkie zaciągnięte zobowiązania w jedno. Aby wybrać dobry kredyt konsolidacyjny online, należy uwzględnić indywidualne potrzeby, oczekiwania oraz możliwości spłaty. W tym celu świetnie sprawdzi się ranking kredytów konsolidacyjnych. To porównanie najważniejszych kryteriów, zgodnie z którymi kredytobiorca może ocenić atrakcyjność propozycji danego banku. Wszystko odbywa się szybko, sprawnie i w jednym miejscu bez konieczności zbierania ofert od różnych instytucji bankowych. Trzeba jednak mieć na uwadze, że rankingi wskazują jedynie ogólną propozycję banków, a nie są konkretną ofertą. Taką ustala się indywidualnie. 

Komentarze...