„Malując swój czas”. Wernisaż wystawy Jerzego Martynowa
access_time 2019-11-05 13:17:00
W poniedziałek, 4 listopada w muzealnej galerii "Piwnica pod Trójką" odbył się wernisaż retrospektywnej wystawy Jerzego Martynowa.

„Malując swój czas” to najnowsza wystawa Jerzego Martynowa, pokazująca w sposób nieco nostalgiczny otaczający świat. Jest to wystawa retrospektywna, obejmująca kilkudziesięcioletni okres twórczości, podczas którego malarz przeżywał różnego rodzaju rozterki związane z nierzadko trudnymi wyborami. 

Na wystawie można zobaczyć prace nigdy dotąd nie pokazywane - pastele i akwarele, przedstawiające widoki, które zachwyciły artystę na początku drogi twórczej oraz te, których piękno dostrzegł po latach, już jako artysta dojrzały.

Jerzy Martynów urodził się w Tarnowie w 1956 roku. Edukację artystyczną rozpoczął w tarnowskim Liceum Sztuk Plastycznych, a następnie kontynuował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Malarstwa i Architektury Wnętrz. Dyplom uzyskał w 1985 roku w pracowni prof. Włodzimierza Buczka. Po ukończeniu studiów wrócił do Tarnowa, gdzie zamieszkał na stałe i zajął się działalnością artystyczną.

Na co dzień zajmuje się malarstwem, rzeźbą, grafiką użytkową i architekturą wnętrz, tworzy również małe formy architektoniczne. Na swoim koncie posiada ogromny dorobek zarówno w dziedzinie malarstwa jak i innych dziedzin sztuki. 

Wystawa będzie czynna do 24 listopada br.

Fot. Mateusz Niemczura

Komentarze...