Maczety, siekiery i broń gazowa. Policja zatrzymała tarnowskich kiboli
access_time 2019-11-08 09:03:00
Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, po kilku miesiącach pracy zatrzymali ośmiu pseudokibiców jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich. Są to mężczyźni w wieku od 17 do 29 lat, stanowiący trzon grupy.

W efekcie prowadzonych od wakacji czynności, policja rozbiła grupę wywodzącą się ze środowiska tarnowskich pseudokibiców. Jej członkowie brali udział w ustawkach, ale także atakowali przypadkowych ludzi na ulicy. Policjanci ustalili również, że mężczyźni spotykali się, ćwiczyli i przygotowywali do ulicznych walk w jednym z mieszkań w Tarnowie. Członkowie grupy urządzili sobie w nim w pełni wyposażoną i przygotowaną do walk salę, w której nie brakowało ochraniaczy, rękawic oraz worków treningowych. Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu również sprzęt, który kibole wykorzystywali na ulicy - maczety, broń gazową, ręczne miotacze gazu oraz kominiarki w barwach klubowych.

Wczoraj kompletnie zaskoczeni pseudokibice zostali zatrzymani i doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w pobiciach o charakterze chuligańskim (art. 158 i 57a kodeksu karnego). Wieczorem sześciu z zatrzymanych mężczyzn trafiło do sądu, który zastosował wobec nich trzymiesięczny tymczasowy areszt. Pozostała dwójka objęta została przez prokuraturę środkami o charakterze wolnościowym.

Sprawa kiboli w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy i tarnowscy śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A