"Niepodległa do hymnu". Dołącz do akcji w Tarnowie
access_time 2019-11-08 11:56:00
11 listopada, równo o godzinie 12 w wielu miejscach na terenie całego kraju i za granicą zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego. W ogólnopolską akcję „Niepodległa do hymnu” włączą się również tarnowianie.

11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”, płynący z setek gardeł i serc. W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach! Kolejna edycja akcji odbędzie się 11 listopada tego roku. Dołącz do nas! Pokażmy, że jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. - czytamy na oficjalnej stronie pomysłodawcy i organizatora akcji, Biura Programu „Niepodległa”.

W Tarnowie wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w samo południe nastąpi na Placu Sobieskiego. - Przy dobrej pogodzie zaproponujemy jeszcze odśpiewanie kilku legionowych piosenek, mogą się więc przydać śpiewniki, które rozdawaliśmy 15 sierpnia. Jeśli ktoś nie ma, będzie mógł otrzymać. - mówi zaangażowany w akcję, Józef Boryczko.

Szczegółowe informacje na temat inicjatywy oraz mapę miejsc, w których będzie przeprowadzana można znaleźć na oficjalnej stronie akcji - niepodlegla.gov.pl.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A