Pewne zwycięstwo tarnowskich szczypiornistów
access_time 2019-11-10 09:25:00
W dziesiątej kolejce spotkań o mistrzostwo PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, drużyna Grupa Azoty Tarnów podejmowała przed własną publicznością zespół Stali Mielec.

Tarnowianie oddali inicjatywę gościom tylko na początku spotkania. Mieli problemy ze skutecznością i swoją pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 9 minucie spotkania. Od tego momentu gospodarze szybko zaczęli odrabiać niewielkie straty i w piętnastej minucie doprowadzili do remisu. Świetnie miedzy słupkami spisywał się Patryk Małecki. Przeciwnicy mieli spore problemy z pokonaniem bramkarza gospodarzy. Tarnowianie schodzili na przerwę prowadząc 12:10.

W drugiej połowie zawodnicy Azotów kontrolowali wynik, wypracowali niewielką przewagę i ostatecznie wygrali ten pojedynek 27:23.

Zawodnikiem meczu został bramkarz drużyny gospodarzy Patryk Małecki. W zespole z Mielca wyróżniającą się postacią był Dzianis Wołyncew.

Grupa Azoty Tarnów – SPR Stal Mielec 27-23 (12-10)

Grupa Azoty: Małecki, Ciochoń – Tokuda 4, Sanek 2, Kowalik 7, Nowak 3, Grozdek, Misiewicz 4, Jewuła, Lazarowicz 2, Wojdan, Pedryc 4, Tarcijonas 1

Kary: Pedryc, Kowalik, Lazarowicz, Nowak po 2 minuty
Trener: Marcin Markuszewski

Stal: Andjelić – Wojdak 4, Dutka 4, Wołyncew 7, Kornecki, Olszewski 1, Chodara, Adamczak 3, Mochocki, Wilk 1, Krupa 1, Krępa 1, Grzegorek, Jędrzejewski 1

Kary: Krupa, Wilk, Grzegorek po 2 minuty
Trener: Dawid Nilsson