Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej 11 listopada
access_time 2019-11-10 08:44:00
W związku z obchodami 101. rocznicy odzyskania niepodległości, zostanie zmieniona organizacja ruchu na niektórych ulicach, wprowadzone zostaną również objazdy na trasach dwunastu linii autobusowych.

W niedzielę 10 listopada o godz. 20 zamknięty zostanie pas postojowy na ul. Piłsudskiego pomiędzy ulicami Mickiewicza i Słowackiego. W poniedziałek 11 listopada, w godzinach 16 – 17.30 z ruchu wyłączony zostanie odcinek al. Solidarności od ul. Nowy Świat do ul. Piłsudskiego, a od godz. 17.30 do 20 zamknięty będzie odcinek ul. Mickiewicza pomiędzy ulicami Legionów i Brodzińskiego.

W związku z tym, w poniedziałek 11 listopada wprowadzone zostaną objazdy:

W godzinach 16.00 – 17.30 w kierunku zachodnim:

- ul. Starodąbrowska – ul. Słoneczna – ul. ks. Sitko – ul. Słowackiego – ul. Nowy Świat i dalej bez zmian,

- ul. Starodąbrowska – ul. Mickiewicza – ul. Brodzińskiego – ul. ks. Sitko i dalej bez zmian,

W godzinach 17.30- 20.00 w kierunku zachodnim:

- ul. Starodąbrowska – ul. Słoneczna – ul. ks. Sitko – ul. Słowackiego – ul. Nowy Świat i dalej trasą bez zmian,

- ul. Starodąbrowska – ul. Mickiewicza – ul. Brodzińskiego - ul. Asnyka – ul. Legionów – ul. Mickiewicza - al. Solidarności i dalej bez zmian

W godzinach 16.00 – 17.30 w kierunku wschodnim:

- al. Solidarności – ul. Nowy Świat (w kierunku ul. Krakowskiej) i dalej bez zmian,

W godzinach 17.30 – 20.00 w kierunku wschodnim:

- al. Solidarności – ul. Piłsudskiego - ul. ks. Sitko

Między godz. 16, a 20 nastąpią również wynikające z zamknięcia ulicy Mickiewicza zmiany w przebiegu tras linii nr 0, 3, 5, 6, 9, 14, 31, 33, 206, 210, 222 i 229. Ulica Mickiewicza będzie zamknięta ze względu na uroczystości odsłonięcia pomnika Józefa Piłsudskiego oraz śpiewanie pieśni patriotycznych obok teatru.

 

Linie nr 0 i 31:

Kursy od ul. Słonecznej w kierunku Mościc i Góry św. Marcina będą wykonywane ulicami ks. Sitki, Słowackiego, Klikowską do ul. Szujskiego i dalej podstawową trasą. Na trasie pomijane będą przystanki al. Matki Bożej Fatimskiej - Curie, Mickiewicza – Poczta oraz al. Solidarności – Klikowska.

Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki, dodatkowo przy ul. Klikowskiej przed dojazdem do skrzyżowania z ul. Szujskiego będzie obowiązywał tymczasowy przystanek zastępczy.

 

Kursy w kierunku al. Jana Pawła i Szpitala św. Łukasza będą wykonywane trasą objazdu:

Od godz. 16 do godz. 17.30 od ul. Szujskiego ulicami Klikowską, Słowackiego i ks. Sitki do ul. Słonecznej a następnie podstawową trasą. Na trasie będą pomijane przystanki: Solidarności – Grottgera, Solidarności – Seminarium oraz al. Matki Bożej Fatimskiej – Curie. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

Od godz. 17.30 do godz. 20 od ul. Szujskiego ulicami al. Solidarności, Piłsudskiego i ks. Sitki do ul. Słonecznej a następnie podstawową trasą. Na trasie pomijany będzie przystanek al. Matki Bożej Fatimskiej – Curie. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

 

Linia nr 3:

Kursy od ul. Słonecznej w kierunku Klikowej będą wykonywane ulicami ks. Sitki, Słowackiego do ul. Klikowskiej i dalej podstawową trasą. Na trasie pomijane będą przystanki al. Matki Bożej Fatimskiej - Curie, Mickiewicza – Poczta, al. Solidarności – Klikowska oraz Klikowska – al. Solidarności.

Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

 

Kursy w kierunku os. Jasna II będą wykonywane trasą objazdu:

Od godz. 16 do godz. 17.30 od ul. Klikowskiej Słowackiego i ks. Sitki do ul. Słonecznej a następnie podstawową trasą. Na trasie będą pomijane przystanki: Solidarności – Grottgera, Solidarności – Seminarium oraz al. Matki Bożej Fatimskiej – Curie. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

Od godz. 17.30 do godz. 20 od ul. Klikowskiej ulicami al. Solidarności, Piłsudskiego i ks. Sitki do ul. Słonecznej a następnie podstawową trasą. Na trasie pomijany będzie przystanek al. Matki Bożej Fatimskiej – Curie. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

 

Linie nr 5, 6 i 206:

Kursy w kierunku ulicy Wiśniowej i Pawęzowa będą wykonywane trasą objazdu:

Od godz. 16 do godz. 17.30 od ul. Szkotnik ulicami Szujskiego, Klikowską, Słowackiego i ks. Sitki, następnie podstawową trasą. Na trasie będą pomijane przystanki: Solidarności – Grottgera, Solidarności – Seminarium oraz al. Matki Bożej Fatimskiej – Curie. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

Od godz. 17.30 do godz. 20 od ul. Szkotnik ulicami al. Solidarności, Piłsudskiego i Sitki do ul. Słonecznej a następnie podstawową trasą. Na trasie pomijany będzie przystanek al. Matki Bożej Fatimskiej – Curie. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

 

Kursy od ul. Słonecznej w kierunku ul. Szkotnik będą wykonywane ulicami ks. Sitki, Słowackiego, Klikowską do ul. Szujskiego i dalej swoją podstawową trasą. Na trasie pomijane będą przystanki al. Matki Bożej Fatimskiej - Curie, Mickiewicza – Poczta oraz al. Solidarności – Klikowska.

Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki, dodatkowo przy ul. Klikowskiej przed dojazdem do skrzyżowania z ul. Szujskiego będzie obowiązywał tymczasowy przystanek zastępczy.

 

Linia nr 9:

Kursy od ul. Lwowskiej w kierunku Mościc będą wykonywane ulicami Dąbrowskiego, Konarskiego i Narutowicza do ul. Krakowskiej i dalej podstawową trasą. Na trasie pomijane będą przystanki Starodąbrowska - Mickiewicza, Mickiewicza – Poczta, al. Solidarności – Klikowska oraz Krakowska – plac Kościuszki.

Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

 

Kursy w kierunku Szpitala Św. Łukasza nie ulegają zmianie.

 

Linia nr 14:

Kursy od ul. Starodąbrowskiej w kierunku os. Zbylitowska Góra będą wykonywane ulicami Słoneczną, ks. Sitki, Słowackiego, Klikowską, Krasińskiego do ul. Krakowskiej i dalej podstawową trasą. Na trasie pomijane będą przystanki Starodąbrowska - Szpital, Mickiewicza – Poczta oraz Nowy Świat - Krakus.

Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki, dodatkowo przy ul. Klikowskiej przed dojazdem do skrzyżowania z ul. Szujskiego będzie obowiązywał tymczasowy przystanek zastępczy.

 

Kursy w kierunku Os. Jasna II będą wykonywane trasą objazdu:

Od godz. 16 do godz. 17.30 od ul. Szkotnik ulicami Szujskiego, Klikowską, Słowackiego i ks. Sitki, następnie podstawową trasą. Na trasie będą pomijane przystanki: Solidarności – Grottgera, Solidarności – Seminarium oraz Goldhammera - PWSZ. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

Od godz. 17.30 do godz. 20 od ul. Szkotnik ulicami al. Solidarności, Piłsudskiego i ks. Sitki do ul. Słonecznej, następnie podstawową trasą. Na trasie pomijany będzie przystanek Goldhammera - PWSZ. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

 

Linie nr 33, 222 i 229:

Kursy w kierunku ulicy Krakowskiej i Koszyckiej będą wykonywane ulicami Słoneczną, ks. Sitki, Słowackiego, Klikowską, Krasińskiego do ul. Krakowskiej i dalej swoją podstawową trasą. Na trasie pomijane będą przystanki Al. Matki Bożej Fatimskiej - Curie, Mickiewicza – Poczta oraz Al. Solidarności – Klikowska.

Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki, dodatkowo przy ul. Klikowskiej przed dojazdem do skrzyżowania z ul. Szujskiego będzie obowiązywał tymczasowy przystanek zastępczy.

 

Kursy w kierunku os. Jasna II oraz ul. Marszałka będą wykonywane trasą objazdu:

Od godz. 16 do godz. 17.30 od ul. Szkotnik ulicami Szujskiego, Klikowską, Słowackiego i ks. Sitki, następnie podstawową trasą. Na trasie będą pomijane przystanki: Solidarności – Grottgera, Solidarności – Seminarium oraz al. Matki Bożej Fatimskiej - Curie. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

Od godz. 17.30 do godz. 20 od ul. Szkotnik ulicami al. Solidarności, Piłsudskiego i ks. Sitki, następnie podstawową trasą. Na trasie pomijany będzie przystanek al. Matki Bożej Fatimskiej - Curie. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

 

Linia nr 210:

Kursy od ul. Lwowskiej w kierunku ul. Szkotnik będą wykonywane ulicami Dąbrowskiego, Konarskiego i Narutowicza do ul. Krakowskiej i dalej swoją podstawową trasą. Na trasie pomijane będą przystanki Starodąbrowska - Mickiewicza, Mickiewicza – Poczta oraz al. Solidarności – Klikowska.

Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

Fot. MPK Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A