Tarnowskie siatkarki nadal bez zwycięstwa
access_time 2019-11-11 13:15:00
W niedzielnym spotkaniu I ligi piłki siatkowej kobiet zespół Grupa Azoty PWSZ Tarnów zmierzył się przed własną publicznością z drużyną Uni Opole. Trzy punkty powędrowały do Opola, a na pierwsze zwycięstwo tarnowianek kibice będą musieli jeszcze poczekać.

Pierwszy set meczu był bardzo wyrównany, wynik oscylował w okolicach remisu, a o końcowym sukcesie zadecydowała gra na przewagi. Ostatecznie siatkarki z Opola pokonały gospodynie 27:29.

Druga część spotkania to całkowita dominacja Opola. Odrzucone od siatki tarnowianki oddały pole gry swoim rywalkom. Set zakończył się wynikiem 15:25.

W trzecim secie gospodynie zagrały zdecydowanie lepiej. Tarnowiankom udało się wypracować  niewielką przewagę, której nie oddały do końca seta, wygrywając go 25:23.

Gospodynie poszły za ciosem i czwartą część spotkania rozpoczęły od prowadzenia 4:1. Opolanki miały problemy z atakiem, myliły się w przyjęciu, co wykorzystały tarnowianki uzyskując niewielka przewagę (16:13). Radość z przewagi nie trwała jednak długo. Siatkarki Uni szybko zaczęły odrabiać straty, doprowadziły do remisu, świetnie spisywały się w bloku i ostatecznie wygrały tego seta 22:25 i całe spotkanie 1:3.

Tarnowianki razem z Budowlanymi Toruń nadal nie zaznały smaku zwycięstwa i zamykają ligową tabelę z jednym punktem. W kolejnym spotkaniu zmierzą się w Poznaniu z Energetykiem.

Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów – AZS Uni Opole 1:3
(27:29, 15:25, 25:23, 22:25)