Zabił psa siekierą i zakopał go za domem
access_time 2019-11-12 11:22:00
Policja zatrzymała 40-latka, którzy zabił siekierą swojego psa, bo nie chciał się już nim zajmować. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum ustalili, że wiosną tego roku jeden z mieszkańców Lisiej Góry za pomocą siekiery zabił swojego psa, a następnie zakopał go za domem. Mężczyzna myślał, że pozbył się kłopotu i sprawę uznał za zakończoną. Nie przypuszczał, że to dopiero początek jego zmartwień. Po zebraniu obciążających dowodów, policja pod koniec października zatrzymała i przesłuchała 40-latka. Zarzucono mu zabicie psa, naruszające przepisy ustawy o ochronie zwierząt, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Stwierdził, że nie miał już ochoty dłużej zajmować się psem.

Przypomnijmy, na początku listopada 38-letni mieszkaniec Zbylitowskiej Góry za podobne przestępstwo (zabił cztery koty i psa), został skazany na 3 miesiące bezwzględnego więzienia.

Fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A