Policja podsumowała długi weekend
access_time 2019-11-12 15:45:00
Listopadowy długi weekend na drogach powiatu tarnowskiego był spokojny. W ciągu 4 dni nie odnotowano żadnego wypadku. Zarejestrowano w sumie 15 kolizji drogowych i zatrzymano 8 nietrzeźwych użytkowników dróg.

Długi listopadowy weekend przebiegał spokojnie. Niemniej drogówka zatrzymała dwóch nierozsądnych kierowców, którzy w Tarnowie i Radłowie znacznie przekroczyli prędkość.

W piątek wieczorem około godziny 20, 23-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, jadąc ulicą Klikowską w kierunku ul. Krzyskiej w Tarnowie, rozpędził swojego volkswagena do 169 km/h. Został zatrzymany na wysokości krzyskiego cmentarza, gdzie tłumaczył policjantom, że jedzie do żony, do szpitala. Gdy jednak policjanci zaproponowali pilotaż, szybko zmienił zdanie, mówiąc że jedzie do dziewczyny w przeciwnym kierunku. Mężczyzna stracił prawo jazdy, ale odmówił przyjęcia mandatu. Jego sprawę rozpatrzy tarnowski sąd.

Druga, podobna sytuacja miała miejsce tego samego dnia około godziny 17 w Radłowie, na drodze wojewódzkiej 975. Tym razem motocyklista jechał przez miasto z prędkością 141 km/h. Mężczyzna, 27-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego przyjął mandat karny w wysokości 800 złotych, do jego konta dopisano 10 punktów karnych i zatrzymano prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

W okresie wydłużonego listopadowego weekendu odnotowano w sumie 15 kolizji, zatrzymano 8 nietrzeźwych kierujących, którzy prowadzili pojazdy mechaniczne, zatrzymano też 11 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A