Poszukiwany listem gończym spowodował po pijanemu wypadek i chciał zbiec. Poprosił o pomoc… policjanta
access_time 2019-11-13 05:33:00
36-letni mieszkaniec Bochni, kierując osobowym audi zderzył się że Bogucicach ze stojącym na poboczu traktorem. Od mężczyzny czuć było alkohol, a dodatkowo poszukiwany był listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Świadkiem zdarzenia był policjant po służbie, który skutecznie uniemożliwił ucieczkę poszukiwanego. Mężczyzna odsiaduje już zaległy wyrok pozbawienia wolności, a za jazdę po alkoholu grożą mu kolejne 2 lata więzienia.

W poniedziałek po południu, 36-letni mieszkaniec Bochni przejeżdżając przez Bogucice, na prostym odcinku drogi uderzył osobowym audi w stojący na poboczu ciągnik rolniczy. Siła uderzenia była tak duża, że urwała koło od traktora, a audi odrzuciła do przydrożnego rowu.

Naocznym świadkiem tego zdarzenia był policjant, który po służbie przejeżdżał tamtędy swoim samochodem. Widząc to zderzenie, a następnie dymiące w rowie audi, zatrzymał auto i pobiegł z pomocą kierującemu uwięzionemu w samochodzie osobowym. W trakcie wyciągania mężczyzny, tamten oświadczył, że nic mu nie jest. Policjant wyczuł silną woń alkoholu z ust ratowanego kierowcy więc zapytał go, czy spożywał alkohol. 36-latek nie wiedząc, że rozmawia z policjantem przyznał się, że faktycznie przed chwilą pił i poprosił policjanta o to, by pomógł mu jak najszybciej zniknąć z miejsca zdarzania bo oprócz tego, że jest pijany to jeszcze jest poszukiwany listem gończym.

Policjant pomógł mężczyźnie wydostać się z wraku i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego bocheńskiej policji. Natomiast kierowca audi już bez żadnych złudzeń o dalszym przebywaniu na wolności oczekiwał na przyjazd służb ratunkowych i patrolu policji.

36-latek odmówił policjantom poddania się badaniu trzeźwości, dlatego został przewieziony do szpitala gdzie pobrano mu krew do badań. Obecnie znajduje się już w zakładzie karnym, gdzie rozpoczął odsiadkę zaległego wyroku. Ustalono, że mężczyzna od dłuższego czasu ukrywał się przed organami ścigania głównie przebywając za granicą Polski.

Fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A