Wyjątkowy kalendarz z niepełnosprawnymi dziećmi na 2020 rok
access_time 2019-11-13 15:44:00
Marynarz, malarz, sprzedawca bagietek, telefonistka - m.in. w takie role wcieliły się niepełnosprawne dzieci z przedszkola "Mały Książę" w Tarnowie, prowadzonego przez stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro. Kalendarz z ich zdjęciami jest już w sprzedaży. - Chcemy pokazać, że dziecko z niepełnosprawnością jest piękne, kochane i pełne radości - mówi Krzysztof Drwal, prezes stowarzyszenia.

Kalendarz został wydany z okazji zbliżającego się 15-lecia działalności Stowarzyszenia Ich Lepsze Jutro. Stowarzyszenie działa od 2005 roku i jest organizacją pozarządową, zajmującą się edukacją, terapią i rehabilitacją dzieci niepełnosprawnych, ale też udzielającą wsparcia i pomocy rodzicom dzieci niepełnosprawnych poprzez przeprowadzanie konsultacji specjalistycznych i organizację zajęć oraz aranżowanie spotkań rekreacyjnych, zarówno dla dzieci, jak i ich rodzin. W pracę w stowarzyszeniu zaangażowani są doświadczeni fachowcy z zakresu zarządzania, public relations, pedagogiki specjalnej, terapii, rehabilitacji, psychologii, logopedii, w tym neurologopedii, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, rewalidacji, pomocy społecznej oraz prawa.

Obecnie pod opieką placówek stowarzyszenia jest blisko 300 dzieci. Organizacja prowadzi w Tarnowie przedszkole "Mały Książę" dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnościami, Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną z zespołem wczesnego wspomagania rozwoju, sieć gabinetów integracji sensorycznej i Aktywną Świetlicę Terapeutyczną.

- Bohaterami kalendarza są dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, a więc dzieci z autyzmem, z niepełnosprawnością ruchową, niewidome, niedowidzące, które są podopiecznymi naszego przedszkola "Mały Książę". Na okładce znaleźli się Wiktor i Igor, niewidomi bliźniacy z zaburzeniami równowagi i chodu. Chłopcy zostali sfotografowani w Parku Strzeleckim. - mówi Krzysztof Drwal, prezes stowarzyszenia  Ich Lepsze Jutro.  - Sesje zdjęciowe zrealizowała Pracownia Filmu i Fotografii Margot z Tarnowa, która uszyła też stroje i przygotowała stylizacje. Wszystko to zrobiła bezpłatnie. Dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczony na zakup sprzętu i materiałów dydaktycznych dla przedszkola, takich jak m.in. podświetlane stoły dla dzieci niewidomych, czy tablety wyposażone w program MÓWik, przeznaczony do komunikacji alternatywnej i wspomagającej, który pomoże w porozumiewaniu się dzieciom z autyzmem, zespołem Downa, czy innymi niepełnosprawnościami. - dodaje prezes.

Kalendarz przygotowano w nakładzie 1000 egzemplarzy i ma format zbliżony do A3. Poza imieninami i świętami, zaznaczono w nim również daty ważne dla osób niepełnosprawnych, np. Dzień Osób Niewidomych, czy Dzień Zespołu Downa.

Kalendarz w cenie 20 zł można zakupić w siedzibie stowarzyszenia przy Kochanowskiego 30, w przedszkolu "Mały Książę" i w Kwiaciarni Margola w Centrum Echo - Auchan w Tarnowie przy ul. Błonie. Jest również sprzedawany w formie wysyłkowej pod adresem: biuro@ichlepszejutro.pl. 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A