Na deski Solskiego wraca "Trans-Atlantico". Wygraj bilety!
access_time 2019-11-14 09:20:00
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie po kilkumiesięcznej przerwie ponownie zaprasza sztukę "Trans - Atlantico" na podstawie „Trans-Atlantyku” i „Dziennika 1953-1969” Witolda Gombrowicza. Mamy dla Was pięć podwójnych zaproszeń na niedzielny spektakl o godz. 19.

„Trans - Atlantico” to opowieść o pierwszych latach spędzonych przez Gombrowicza w zdumiewająco odmiennej kulturowo, upalnej i egzotycznej Argentynie. Zderzenie polskości z południowym smakiem, konserwatywnego patriotyzmu z wolnością nowego życia na obczyźnie zaowocowało powieścią, w której Gombrowicz w przenikliwy i ironiczny sposób rozprawił się z narodowymi mitami, anachronizmami i stereotypami, powieścią, która jest, wciąż aktualną i bardzo w dzisiejszych czasach potrzebną, obroną niezależności jednostki i manifestacją indywidualizmu.

Występują: Ewa Sąsiadek, Maciej Babicz, Aleksander Fiałek, Stefan Krzysztofiak, Jerzy Pal, Ireneusz Pastuszak, Tomasz Schimscheiner (gościnnie), Kamil Urban oraz Tomasz Wiśniewski.

Premiera odbyła się 27 stycznia 2019 r.

Spektakl dla widzów od 18 roku życia.

 

UWAGA, KONKURS!

Gombrowicz zachwyca, czy nie zachwyca? Odpowiedz lekko, dowcipnie, lapidarnie i nieformalnie, czym jest dla Ciebie twórczość Gombrowicza?

Do wygrania pięć podwójnych zaproszeń na niedzielny spektakl o godz. 19. Odpowiedzi zamieszczajcie w komentarzach pod postem konkursowym na naszym fanpage'u. Macie czas do piątku, 15 listopada, do godz. 14. 

Jeśli nie macie facebooka, odpowiedzi wysyłajcie wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu na adres mailowy: konkurs@tarnow.net.pl, w temacie wiadomości wpisując "Gombrowicz".

Powodzenia!

Fot. Paweł Topolski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A