Dzień Dawcy Szpiku dla Krzyśka i innych
access_time 2019-11-14 16:16:00
17 listopada w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabnie, w godzinach od 9 do 17, odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Akcja dedykowana jest 25-letniemu Krzysztofowi, strażakowi OSP Żabno. W organizację „Dnia Dawcy Szpiku” w OSP Żabno włączyły się również inne służby mundurowe.

Krzysztof ma 25 lat i pochodzi z Podlesia Dębowego. W październiku zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę szpikową i konieczny jest przeszczep od dawcy niespokrewnionego. - Mam ogromną prośbę dla wszystkich, którzy się jeszcze nie zarejestrowali, by poświęcili te kilka minut i zarejestrowali się w bazie Fundacji DKMS oraz zostali potencjalnymi Dawcami szpiku. Będzie to szansa dla mnie i innych chorych na nowotwory krwi, na odzyskanie zdrowia i powrót do normalnego życia - mówi Krzysztof.

17 listopada, w godzinach od 9 do 17, w OSP Żabno odbędzie się dedykowany Krzysztofowi „Dzień Dawcy Szpiku” z udziałem służb mundurowych, wśród których będą: Wydział Konwojowy Wojewódzkiej Komendy w Krakowie, Grupa Realizacyjna SPAP, Wydział Ruchu Drogowego, przewodnicy z psami policyjnymi, policjanci z Zespołu do Spraw Nieletnich, Komisariat Policji w Żabnie, Wojska Obrony Terytorialnej, Straż Graniczna, Straż Pożarna w Żabnie, Ratownictwo Medyczne.

Bazę potencjalnych Dawców Krwiotwórczych Komórek Macierzystych prowadzi Fundacja DKMS, działająca w Polsce od 2008 roku jako organizacja pożytku publicznego. Misją fundacji jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku.

- Ważne jest abyśmy mieli świadomość, iż kiedyś my możemy stać się osobami potrzebującymi takiego wsparcia. Ta świadomość winna obligować nas do tego, aby zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku - zachęca do udziału w akcji starosta tarnowski Roman Łucarz.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A