Nielegalnie pracowali przy układaniu kostki brukowej. Muszą opuścić Polskę
access_time 2019-11-18 15:45:00
Ośmiu obcokrajowców wpadło w ręce tarnowskich funkcjonariuszy Straży Granicznej. Siedmiu Ukraińców i jeden Gruzin za wykonywanie nielegalnej pracy przy układaniu kostki brukowej muszą wrócić do swoich krajów.

W piątkowe popołudnie funkcjonariusze z Placówki SG w Tarnowie zatrzymali ośmiu cudzoziemców, którzy naruszyli przepisy pobytowe w Polsce. Siedmiu obywateli Ukrainy i jeden Gruzin zostało zatrzymanych w związku z wykonywaniem nielegalnej pracy. Mężczyźni w wieku od 23 do 46 lat pracowali przy układaniu kostki brukowej, w jednej z miejscowości powiatu bocheńskiego, nie posiadając wymaganych przepisami zezwoleń.

W związku z tym, Komendant Placówki SG w Tarnowie wydał wobec cudzoziemców decyzje administracyjne, na mocy których będą musieli opuścić Polskę w terminie 30 dni. Dodatkowo cała ósemka została objęta rocznym zakazem ponownego wjazdu do Polski oraz pozostałych krajów strefy Schengen.

Poważne konsekwencje mogą czekać również nieuczciwego pracodawcę. Nielegalne powierzanie pracy cudzoziemcom jest zagrożone karą nawet do 30 tys. zł grzywny (art. 120 § 1 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy).

Fot. Straż Graniczna

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A