Gang telefonicznych naciągaczy za kratami
access_time 2019-12-04 10:18:00
Policjanci z tarnowskiej komendy miejskiej rozbili szajkę oszustów działających metodą na policjanta. Ich ofiarą padła 81-letnia mieszkanka miasta. Telefoniczni naciągacze za pomocą kłamstwa i manipulacji wyłudzili od seniorki prawie 60 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część gotówki, a oszuści trafili za kratki.

W ręce tarnowskich policjantów wpadło troje mieszkańców Podkarpacia – 68-latek i dwie kobiety w wieku 45 i 28 lat, którzy działając wspólnie, oszukali 81-latkę na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyzna zadzwonił na numer stacjonarny mieszkanki Tarnowa, informując, że prowadzi działania przeciwko grupie hakerów okradających konta bankowe starszych osób i że jej pieniądze na rachunku są zagrożone. W dalszej rozmowie poinstruował kobietę, by przelała swoje oszczędności na wskazane konto, co ta niezwłocznie uczyniła. Pieniądze oczywiście już do niej nie wróciły.

Grupa oszustów nie cieszyła się jednak długo ani pozyskaną podstępnie gotówką, ani wolnością. Trwające kilka miesięcy dochodzenie zakończyło się przedstawieniem całej trójce zarzutu oszustwa i wnioskowaniem przez prokuraturę o bezwzględną karę pozbawienia wolności dla każdego z nich. Z blisko 60 tysięcy wyłudzonych pieniędzy, kobieta odzyskała 29 tysięcy złotych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A