Porażka tarnowskich szczypiornistów na nowej hali
access_time 2019-12-05 08:26:00
W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej rozgrywek o mistrzostwo Superligi PGNiG, szczypiorniści Grupy Azoty Tarnów zmierzyli się z drużyną NMC Górnik Zabrze. Był to pierwszy mecz gospodarzy na nowej hali – Arenie ”Jaskółka” Tarnów. Niestety przegrany.

W pierwszej rundzie ekipa ze Śląska pokonała tarnowian 23:22. Pierwsze trafienie w nowej hali należało do zawodnika gospodarzy Jakuba Kowalika. W początkowych minutach spotkania tarnowianie prezentowali się bardzo dobrze, dotrzymując kroku gościom. Od siódmej minuty zabrzanie objęli prowadzenie i systematycznie je powiększali . Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 12:17 dla przyjezdnych.

W drugiej części meczu lepiej spisywali się szczypiorniści gości. Po kilku minutach prowadzili już 20:13. Rewelacyjnie między słupkami gospodarzy spisywał się Grzegorz Barnaś, ale to nie pomogło odrobić strat tarnowianom. Gra gospodarzy falowała, nie potrafili dotrzymać kroku gościom i ostatecznie ulegli w tym spotkaniu zawodnikom z Zabrza 23:33.

Kolejny mecz szczypiorniści Grupy Azoty rozegrają 7 grudnia w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin. We własnej hali 11 grudnia zmierzą się z zespołem Gwardii Opole.

Grupa Azoty Tarnów – NMC Górnik Zabrze 23-33 (12-17)

Grupa Azoty: Małecki, Ciochoń, Barnaś – Kowalik 7, Kużdeba 4, Tokuda, Tarcijonas 1, Pedryc 3, Nowak 3, Sanek 2, Dadej 2, Wojdan 1, Grabowski, Jewuła, Grozdek

Kary: Tarcijonas, Grozdek po 2 minuty
Trener: Marcin Markuszewski

Górnik: Skrzyniarz, Galia – Sićko 12, Kondratiuk 1, Tatarincew, Sluijters, Łyżwa 1, Gogola 4, Gliński, Buszkow 3, Tomczak 7, Czuwara 1, Bondzior 2, Pawelec, Daćko 2

Kary: Łyżwa, Sićko po 2 minuty
Trener: Marcin Lijewsk