W SOSW w Dwudniakach otwarto ośrodek hipoterapii
access_time 2019-12-07 03:54:00
W piątek, 6 grudnia, w dniu świętego Mikołaja, podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach-Dwudniakach otrzymali wyjątkowy prezent - stajnię terapeutyczną z krytą ujeżdżalnią. Inwestycja kosztowała 12 milionów złotych.

Nowoczesna, kryta ujeżdżalnia wraz z zapleczem powstała głównie dzięki pieniądzom przekazanym przez samorząd Małopolski – przeszło 7,5 mln zł środków unijnych i 1,5 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Resztę pieniędzy dołożyło starostwo powiatowe.

"Stajnia Dwudniaki", bo tak nazywany będzie obiekt, jest drugim i ostatnim etapem prowadzonej od przeszło dwóch lat inwestycji związanej z adaptacją pomieszczeń dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Ujeżdżalnia, w której prowadzone będą różne formy hipoterapii, połączona jest przewiązką z budynkiem głównym (szkołą, internatem, salą gimnastyczną i stołówką).

- Planując budowę tego ośrodka ani przez moment nie wyobrażaliśmy sobie, aby mógł on być bez hipoterapii. Obcowanie i bycie z koniem to w rehabilitacji naszych dzieci coś wspaniałego. Chcemy tutaj stosować i wypracowywać rozwiązania, które będą wzorcowe na skalę ogólnopolską – mówił podczas otwarcia ujeżdżalni starosta tarnowski Roman Łucarz.

Marta Malec-Lech z zarządu województwa gratulowała władzom samorządowym powiatu tarnowskiego sprawnego i terminowego przeprowadzenia inwestycji. - Patrząc na ten obiekt mamy poczucie, że środki finansowe przekazywane przez województwo są właściwie wykorzystywane. Życzę wiele radości wszystkim tym, którzy będą korzystali z tej ujeżdżalni - powiedziała Marta Malec-Lech.

Fot. Archiwum UMWM

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A