Pierwsze zwycięstwo szczypiornistów w Arenie „Jaskółka” Tarnów
access_time 2019-12-12 08:39:00
Niezwykłych emocji dostarczyli swoim kibicom szczypiorniści Grupy Azoty Tarnów, którzy w środę wieczorem zmierzyli się z brązowym medalistą poprzedniego sezonu PGNiG Superligi, zespołem Gwardii Opole.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła sobie wypracować większej przewagi. Świetną skuteczność w tej części meczu zanotował tarnowski lewoskrzydłowy, Łukasz Kużdeba, zdobywca 7 bramek. Gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 16:15.

Po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić tarnowianie. Rewelacyjnie między słupkami spisywał się bramkarz gospodarzy, Patryk Małecki. Skuteczni szczypiorniści Grupy Azoty szybko odskoczyli gościom. Po 40 minutach gry prowadzili 21:16. Gwardziści próbowali zniwelować straty, ale szło im to z wielkim trudem. Na 10 minut przed końcem gospodarze prowadzili już 25:19. Szczypiorniści z Opola odrobili jeszcze trzy bramki, ale tarnowianie szybko wrócili do swojej dobrej dyspozycji. Niesieni aplauzem licznie zgromadzonej publiczności, kontrolowali wydarzenia na boisku. Ostatecznie wygrali to spotkanie 31:26.

Grupa Azoty Tarnów – Gwardia Opole 31-26 (16-15)

Grupa Azoty: Małecki – Tokuda, Wojdan, Sanek, Nowak, Tarcijonas, Kowalik, Dadej, Kużdeba, Pedryc, Grozdek

Kary: Pedryc, Dadej po 2 minuty
Trener: Marcin Markuszewski

Gwardia: Malcher, Zembrzycki, Balcerek – Lemaniak, Siwak, Zarzycki, Klimków, Mokrzycki, Zieniewicz, Jankowski, Kawka, Mauer, Milewski, Morawski, Działakiewicz, Skraburski

Kary: Skraburski 6 minut, Zarzycki, Mokrzycki, Jankowski po 2 minuty
Trener: Rafał Kuptel

Grupa Azoty Tarnów - Gwardia Opole 31:26 (16:15).