Wygrana siatkarzy Sokoła po tie-break’u
access_time 2019-12-15 10:26:00
Walczący o mistrzostwo II ligi małopolskiej mężczyzn, siatkarze MUKS Sokół Gumniska musieli zadowolić się dwoma punktami w meczu z Orłem Ciężkowice. Tarnowianie prowadzili już 2:0, ale nie wykorzystali swojej szansy na zdobycie trzech punktów. Ostatecznie gospodarze zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale potrzebowali do tego, aż pięciu setów.

Pierwsze dwa sety należały do siatkarzy Sokoła, którzy wygrali je dość pewnie 25:21 i 25:16.

W trzeciej części spotkania goście poderwali się do walki. W drużynie gospodarzy nastąpił przestój i zwycięstwo w tym secie należało do zawodników z Ciężkowic (19:25).

Dla ekipy Orła czwarta odsłona meczu była grą o przedłużenie rywalizacji w tym spotkaniu. Przez większą część seta dominowali siatkarze z Tarnowa. Pod koniec na tablicy widniał wynik 24:20 i do zwycięstwa w tym spotkaniu tarnowianom brakowało tylko jednego punktu. W tym momencie gospodarze zanotowali okres słabszej gry, ale za to gościom wychodziło wszystko. Po nerwowej końcówce siatkarze z  Ciężkowic wygrali tę część spotkania 25:27 i doprowadzili do tie-break’a.

W piątym secie tarnowianie utrzymywali niewielką przewagę. W końcówce goście doprowadzili do remisu, ale lepiej spisali się gospodarze, którzy wygrali tę część spotkania 19:17 i cały mecz 3:2.

Podczas meczu kończącego pierwszą rundę zmagań II ligi małopolskiej przeprowadzono zbiórkę przyborów szkolnych, gier planszowych, przedmiotów do gier zespołowych lub zabaw rekreacyjnych typu paletki do badmintona, skakanki itp. dla tarnowskiego Domu Dziecka.

MUKS Sokół Gumniska – LUKS Orzeł Ciężkowice 3:2 (25:21, 25:16, 19:25, 25:27, 19:17).