Kiedy zdecydować się na ocieplenie poddasza pianką?
access_time 2020-01-18 08:36:00
Do ocieplania poddaszy i dachów najczęściej stosowanym materiałem jest obecnie wełna mineralna. Ale szybko na popularności zyskuje jednak pianka poliuretanowa – ultralekki materiał termoizolacyjny o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. Sprawdź, dlaczego warto wybrać ją do ocieplania poddaszy i innych powierzchni domu.

Czy warto ocieplać poddasze?

Ocieplanie poddasza pianką to jedna z najskuteczniejszych metod termoizolacji. To gwarancja wysokiej jakości właściwości ociepleniowych. Jest bezpieczna dla ludzi, zwierząt, można stosować ją w domu alergików i osób z chorobami dróg oddechowych. Chroni też przed rozwojem szkodliwych bakterii i grzybów.

Ocieplanie poddaszy pianką PUR zapewnia odpowiednią szczelność i zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Mocno wycisza budynek przed hałasami z zewnątrz. Pianka jest odporna na mróz, urazy mechaniczne i jest niezwykle wytrzymała – w niezmienionym stanie chroni dom przed ucieczką ciepła przez długie lata.

Pianka poliuretanowa jest lekka, dzięki czemu nie obciąża konstrukcji dachu. Już niewielka jej ilość wystarczy do uzyskania optymalnego efektu termoizolacyjnego. Po aplikacji pianka powiększa objętość kilkukrotnie, szczelnie pokrywając ocieplaną powierzchnię bez ryzyka wystąpienia mostków termicznych.

Ocieplenie poddasza pianką – co musimy posiadać?

Zanim rozpoczniesz proces ocieplania poddasza pianką upewnij się, że powierzchnia posiada odpowiednią wentylację – ma ona ogromne znaczenie dla zachowania wysokiego poziomu ocieplenia i odpowiedniego odparowania skroplin. Powietrze musi więc swobodnie przepływać między poszczególnymi warstwami.

Ocieplanie poddasza użytkowego i nieużytkowego musi być zaaplikowane w ciągłości – nie mogą występować tu żadne przerwy. Piankę montuje się na całych połaciach lub na fragmencie dachu i opartej na jętkach podsufitce. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań sprawdź stan techniczny więźby i pokrywy dachowej. Jeśli jest zadowalający – możesz przejść do działania.

Do ocieplenia poddasza pianką wybierz wyspecjalizowaną w fachu i doświadczoną ekipę budowlaną. Nieodpowiednio zamontowany izolator doprowadzić może do zawilgocenia czy rozwoju pleśni i grzybów, co skutkuje niszczeniem drewnianej konstrukcji. Tylko dobrze przeszkolona ekipa budowlana jest w stanie prawidłowo i bezpiecznie zaaplikować piankę poliuretanową na daną powierzchnię.

Kiedy najlepiej jest ocieplić poddasze pianka poliuretanową?

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową jest procesem niezwykle szybkim. Doświadczona ekipa montażowa zaaplikuje produkt na dużą powierzchnię w ciągu zaledwie jednego dnia. Pianka rozrasta się natychmiastowo i tworzy szczelną, zwartą powierzchnię. Pamiętaj, aby odpowiednio przygotować powierzchnię pod ocieplanie poddasza pianką poliuretanową. Koniecznie sprawdź wilgotność drewna – przełóż pracę na inny dzień, jeśli ocenisz, że jest zbyt wilgotne. W tym czasie warto dosuszyć powierzchnię przy użyciu pieców.

Ocieplanie poddasza pianką musi być wykonane przez doświadczoną, sprawną ekipę budowlaną, która dokładnie rozprowadzi produkt na całej powierzchni. Przed wykonaniem natrysku materiałem termoizolacyjnym, należy rozprowadzić instalację elektryczną. Poprawnie zaaplikowana pianka PUR pozwoli Ci cieszyć się doskonałym komfortem życia i obniżeniem rachunków za ogrzewanie.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A