Projekt remontu mostu w Ostrowie wykona firma prof. Tomasza Siwowskiego
access_time 2020-02-05 14:00:00
Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie rozstrzygnął przetarg w sprawie wykonania dokumentacji projektowej remontu mostu na Dunajcu w Ostrowie. Wybrana została firma Promost Consulting z Rzeszowa.

Najwyższą liczbę punktów spośród ważnych i nieodrzuconych ofert, których łącznie było pięć, uzyskała oferta złożona przez rzeszowską firmę Promost Consulting. Jej założycielem jest prof. Tomasz Siwowski, który po zamknięciu mostu wykonywał dla starostwa opinie i ekspertyzy. Jak mówi wicestarosta powiatu tarnowskiego Jacek Hudyma, w wyborze oferty zdecydowała korzystna cena, opiewająca na nieco ponad 445 tys. zł brutto i dodatkowy okres gwarancji rękojmi wynoszący 24 miesiące. Odrzucono natomiast najtańszą ofertę firmy Fasys Mosty z Wrocławia za ponad 327 tysięcy złotych, ponieważ w załączonej do oferty dokumentacji zabrakło kalkulacji cenowej. - Oferta zawierała istotne braki, niepodlegające uzupełnieniu i ponieważ nie spełniała wymogów formalnych, została odrzucona. - mówi mówi Jacek Hudyma.

Projekt remontu mostu ma być wykonany do 30 czerwca, a umowa z wykonawcą projektu będzie podpisana jeszcze w tym tygodniu. - Jutro jedziemy na spotkanie z przedstawicielami kancelarii premiera, gdzie będziemy lobbować o jak najszybsze uruchomienie środków niezbędnych do wykonania remontu kapitalnego mostu, tak aby sam remont mógł rozpocząć się jeszcze w tym roku. - dodaje wicestarosta. Według szacunków starostwa, remont mostu na istniejących podporach i przyczółkach może kosztować nawet 40 milionów złotych.

Komentarze...