Jeździł w Szwajcarii, teraz kursuje po tarnowskich drogach. Flota MPK powiększyła się o kolejny autobus
access_time 2020-02-10 03:33:00
Kolejny autobus marki Scania zasilił tabor tarnowskiego MPK. Zakupiony pojazd ma trzy lata i zanim trafił do Tarnowa, był eksploatowany w szwajcarskiej Bazylei.

Zakupiony autobus to Scania N320 UB Citywide zasilany gazem ziemnym. Jak podkreślają pracownicy spółki, pojazd jest w bardzo dobrym stanie technicznym i ma mały przebieg (niecałe 200 tysięcy kilometrów). Na tle pozostałych scanii z taboru MPK, wyróżnia się systemem dodatkowego ogrzewania zasilanego paliwem CNG, większą liczbą miejsc dla pasażerów i większym tylnym wyświetlaczem, którego rozmiar pozwala na wyświetlanie nie tylko numeru linii ale także kierunku jazdy autobusu. Pojazd posiada również drzwi włoskiej firmy Ventura System, które wyposażone są w mechanizm otwierania nieograniczający przestrzeni pasażerskiej. Otwierają się ruchem przesuwnym wzdłuż płaszczyzny bocznej autobusu, co gwarantuje większe bezpieczeństwo pasażerów oczekujących na wejście.

Pojazd został gruntownie odnowiony i zyskał nową tapicerkę. Został też przystosowany do standardów stosowanych w tarnowskim taborze, czyli przemalowany na obowiązujące barwy.

Fot. MPK

Komentarze...