W Tarnowie ponad dwukrotnie drożeją półkolonie
access_time 2020-02-10 15:55:00
Nie 210 zł jak dotychczas, a 485 zł zapłacą rodzice za pobyt dziecka na półkoloniach organizowanych w ramach programu „Lato – bezpieczne wakacje”.

W tym roku opłata za udział jednego dziecka w turnusie wynosi 485 zł. Posiadacze Karty Tarnowskiej Rodziny mogą skorzystać z 10 proc. rabatu. – Kwota ta jest mimo wszystko kwotą poniżej kosztów ponoszonych przez miasto. Przez wiele lat utrzymywano bardzo niskie opłaty, lecz obecnie po wprowadzanych podwyżkach minimalnych stawek godzinowych w zakresie zatrudniania osób, podwyżkach za poszczególne media oraz inne dostawy i usługi, konieczne stało się podniesienie opłat do tego poziomu – wyjaśnia Marek Baran, dyrektor Wydziału Sportu magistratu. – Chcemy też sprostać wnioskom uczestników o wprowadzenie nowych elementów podczas półkolonii, których program jest i tak bardzo obszerny. Dzieci mają zapewnione wyżywienie w formie drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku, częste wyjazdy na wycieczki, nieodpłatny udział w zajęciach organizowanych przez miasto – dodaje.

Półkolonie organizowane są dla uczniów szkół podstawowych, zarówno publicznych jak i niepublicznych. Warunkiem uczestnictwa jest adres zamieszkania na terenie miasta lub uczęszczanie do szkoły mającej siedzibę w Tarnowie. Podobnie jak w ubiegłym roku zapisy prowadzone będą elektronicznie. W miarę wolnych miejsc przyjmowani będą uczniowie, którzy nie zostali zapisani w rejestracji elektronicznej oraz uczniowie klas od VII do VIII szkół podstawowych.

Organizatorzy zapewniają opiekę w godz. od 7 do 16, posiłki oraz atrakcyjny program zajęć. W poprzednich latach uczestnicy półkolonii mogli skorzystać z różnych atrakcji: wyjścia na basen, ściankę wspinaczkową, lodowisko czy gokarty.

Podczas wakacji zorganizowane zostaną trzy dwutygodniowe turnusy. Pierwszy z nich w terminie 29 czerwca – 10 lipca, kolejny od 13 do 24 lipca, ostatni natomiast od 27 lipca do 7 sierpnia. Zajęcia odbywać się będą w Szkołach Podstawowych nr: 1, 5, 8, 10, 14, 15, 17, 18, 20, 23 i 25. W SP nr 9 zaplanowano półkolonię przeznaczoną również dla dzieci z niepełnosprawnościami. Przewidziano też dwa turnusy z myślą o dzieciach ze spektrum autyzmu. Zajęcia będą się odbywały w SP nr 11 oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Romanowicza.

Komentarze...